Domácí turnaj přípravek v Opavě

09.04.2022

První dubnovou sobotu se na domácím hřišti v Kylešovicích uskutečnil turnaj přípravek a minipřípravek. Do přípravky se přihlásil pouze tým z Karviné, se kterým jsme sehráli tři zápasy. Využili jsme našeho širokého kádru a hráči si ještě zahráli vzájemně další dva zápasy, aby se udržovali v zápasovém rytmu. V minipřípravce jsme se postupně utkali s týmy Malenovic, Karviné a Vsetína. Celý turnaj proběhl za chladného a zpočátku i deštivého počasí.

Jde vidět, že domácí turnaj děti nalákal a měli jsme velkou soupisku v obou kategoriích. V pauze mezi turnaji jsme v našem týmu přivítali nové tváře a jde vidět, že nám rostou noví talenti. Do brankoviště jsme také měli nového gólmana, který ukázal hodně dobrých zákroků.

V zápasech padalo hodně gólů a někdy došlo i na nájezdy.

Komentář trenéra Lukáše Klementa: Bohužel i v kategorii přípravek jde vidět nedostatek hráčů, týmy přijeli hlavně s malými hráči do minipřípravky. A tak jsme nakonec hráli 3x s Karvinou, která podala vždy bojovný výkon, a hlavně výkony brankářky jsou na velmi dobré úrovni. Aby se naši hráči udržovali v kondici a rytmu tak si ještě navíc zahráli dvakrát mezi sebou. Tato situace nenahrává zlepšováním výkonů hráčů, protože se nemohou srovnávat s lepšími hráči a posouvat se nahoru. U minipřípravky jde vidět, že děti teprve začínají, ale je úžasné vidět radost po vstřeleném nebo chyceném gólu. S ohledem na počasí moc děkujeme za podporu rodičů a povzbuzování našich svěřenců.