Dva nepovedené zápasy v Malenovicích

22.11.2021

Tentokráte jsme zajížděli na asfaltové hřiště do Malenovic kde nás přivítalo typické podzimní počasí - zataženo a chladno. Někteří hráči na asfaltu dlouho nehráli, což také bylo na naší hře znát, ale hřiště je pro oba týmy stejné. Sestavu pro zápas také ovlivnily onemocnění a také karantény, kdy hráči měli pouze 2 společné tréninky od posledního turnaje. V zápasech se trefili naši benjamínci z přípravky, což je velký příslib do budoucna.

HBC Malenovice - SHC Opava 14:2(4:1, 3:1, 7:0)

V bráně opět nastoupila P. Prášilová a hráli jsme na 2 útoky. Za Malenovice v bráně nastoupil hráč z pole, ale bohužel jsme jej za zápas moc neprověřili a vyslali na něj jen 15 střel. První gól jsme dostali již v 11 sekundě utkání po dorážce před branou. Našim hráčům se nedařily nahrávky a ve 3 min. jsme prohrávali 0:3. Ve 4 min. po vhazování vystřelil od modré čáry T. Palzer, překvapil gólmana a vsítil gól na 1:3.

Vstup do druhé třetiny rovněž nebyl šťastný a dostali jsme gól ve 12 sekundě na 1:5. Následně se naši hráči probrali a po pěkné nahrávce od L. Budy vstřelil gól pod břevno J. Štindl na 2:5. Druhá třetina skončila za celkového stavu 7:2 pro soupeře.

Naši hráči si pohlídali vstup do třetí třetiny, ale když jsme hráli přesilovku tak jsme 2x inkasovali. Soupeř využíval svého tlaku před branou a hodně gólů vsítil z dorážek, kdy naši obránci nebyli schopni vyčistit prostor před branou. Našim hráčům se další gól vsítit nepovedlo a utkání nakonec skončilo výsledkem 2:14.

Sestava Opavy:
Gólman: P. Prášilová
Hráči: L. Buda, D. Dobrotka, L. Evják, D. Foltys, M. Klement, T. Klement, K. Marek, T. Palzer, Š. Škarda, J, Štindl

Střelci branek: T. Palzer, J. Štindl

HBC Malenovice - SHC Opava 7:4 (2:0, 3:3, 2:1)

Po zranění P. Prášilové do brány nastoupil M. Palyza, který se velmi snažil a předvedl v utkání několik pěkných zákroků. Hráči se uklidnili a hra hned vypadala jinak. Pouze v 9 min. jsme měli výpadek kdy soupeř dal dva góly za 11 sekund a první třetinu vyhráli Malenovice 2:0.

Druhá třetina už byla vyrovnaná. Gól ve své typické akci, kdy utekl všem obráncům vsítil M. Klement, po nahrávce přes polovinu hřiště od T. Palzera na 1:3. V 22 min. utkání zafungovala bratrská spolupráce v útoku kdy po nahrávce od M. Klementa dal gól T. Klement a snížil na 2:3. Následně Malenovice opět odskočili na rozdíl 2 branek. S góly se roztrhl pytel a ve 23 min. dal svůj druhý gól v zápase T. Klement kdy vystřelil do tyče a brankář si míček srazil sám do brány.

Hráči byli opět upozorněni na začátek třetiny, ale dostali gól ve 20 sekundě. Ve 33 minutě jsme hráli přesilovou hru, kterou jsme využili brankou M. Klementa, který dostal skvělý pas od T. Palzera. U této branky si připsal i asistenci gólman M. Palyza, kdy rychle rozehrál míč. Opavští dostali více prostoru pro hru a šlo vidět, že získali i sebevědomí, ale další branky se nepovedlo vsítit. Šance jsme na to měli: M. Klement několikrát utekl obráncům, T. Palzer šel na brankáře, D Foltys střílel od modré čáry, ale gól jsme nedali.

Gólman: M. Palyza

Střelci branek: 2x M. Klement, 2x T. Klement