Dvě prohry starších žáků v Zohoru

10.12.2022

I když ostatní týmy mají zimní pauzu, my jsme se vydali na závěrečné zápasy letošního roku do dalekého slovenského Zohoru, který je lídrem naší skupiny. Po dlouhé cestě hráče čekalo zimní počasí (4°C) a nejmenší hřiště s asfaltem, kde jsme zatím hráli. Z různých osobních a zdravotních důvodů cestovalo na zápas jen 9 hráčů. Do branky se postavila P. Prášilová, která v obou zápasech předvedla pěkné výkony a svůj tým podržela. Nastoupili jsme se třemi obránci a zbylí hráči se točili v útoku. Hráče čekaly náročné podmínky a bohužel vítězství se nepodařilo ukořistit.

Sestava Opavy pro oba zápasy:
Gólman: P. Prášilová
Hráči: A. Bereiter, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, K. Marek, M. Palyza, T. Palzer, Š. Škarda

HBK Roconaba Zohor - SHC Opava 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

V prvním zápase byl vidět rozdíl v orientaci na hřišti, domácí jsou na menší hřiště zvyklí a naše hráče přehrávali. Hřiště bylo po všech stranách menší a tím pádem byla hra více kontaktní. Asfaltový povrch byl nerovný a vedení míčku nebo přesná nahrávka pro naše hráče byla skoro nemožná. Rychlý protiútok nebyl možný, protože středové čáry byly moc blízko u sebe a prostor hráči velmi zhuštěný.

Po první třetině zvykání na místní poměry jsme prohrávali 1:0. Domácí hráči byli rychlejší v pohybu a také v práci s míčkem, ale při střelách nás podržela naše brankářka. Po druhé třetině jsme prohrávali 2:0. Náš první gól dal v 32. minutě v přesilové hře A. Bereiter dorážkou střely K. Marka před branou mezi nohy brankáře, 3:1. V zápase jsme měli možnost hrát několik přesilových her, ale využili jsme pouze jednu. Hru v oslabení za tresty A. Bereitera jsme ubránili. Trest do konce zápasu obdržel kapitán domácích M. Lukna, ale 5. minutovou přesilovku jsme nevyužili. Ve 32. minutě po faulu u mantinelu odstoupil do konce zápasu M. Palyza z důvodu pohmožděného kolena a tak jsme v poli dohrávali pouze se sedmi hráči.

Zápas byl plný osobních soubojů a nervozity, který zvládl lépe tým domácích a vyhrál 6:1.

Střelci branek: A. Bereiter

HBK Roconaba Zohor - SHC Opava 4:2 (4:1, 0:0, 0:1)

Po krátké pauze jsme nastoupili k poslednímu zápasu v sezóně. M. Palyza do zápasu nastoupil, ale kapitán domácích zůstal v trestu. Naši hráči si již dávali pozor na rozehrávku, pohyb po hřišti, přitvrdili v osobních soubojích a vytvořili si více šancí.

Start zápasu se povedl domácím, kdy vstřelili dvě branky do 5. minuty zápasu. Našim borcům se povedlo snížit v 15. minutě střelou do horního růžku branky od A. Bereitera, 1:3. Skóre první třetiny uzavřeli domácí pouhých 10 sekund před koncem, 1:4. V druhé třetině byla hra vyrovnanější a naši hráči měli šance na vstřelení gólu, ale žádná ze střel v brance neskončila, velmi často je hráči domácích zablokovali a dorážky úspěchem neskončily. Bohužel přesilové hry se nám v tomto utkání nedařily.

Do poslední třetiny sezóny vstoupili opavští borci odhodláni dát ještě další branky. Zrychlili jsme nahrávky a přechod do útoku, ale nerovné hřiště naší kombinaci nenahrávalo. Skóre se měnilo až v 37. minutě, kdy jednu ze svých několika šancí proměnil T. Palzer bekhendovou střelou před branou, 2:4. Našim obráncům se nedařily střely z dálky, a tak útočná hra byla hlavně na útočnících. V zápase již další branky nepadly a zápas skončil prohrou 2:4.

Střelci branek: A. Bereiter, T. Palzer

Sezóna starších žáků byla velmi dlouhá, komplikovaná a skončila až 10. prosince. První zápasy se odkládaly s ohledem na nemoci našich hráčů. Všechny soutěžní zápasy jsme podle programu odehráli venku, pouze přípravný turnaj byl v Opavě. Nakonec jsme odehráli 8 zápasů s bilancí 4 výhry a 4 prohry. Hlavně výlety na slovenské asfaltové hřiště byly náročné, ne jen s ohledem na povrch, ale i na počasí, kdy v Martinu pršelo a hrálo se na vodě a v Zohoru byla zima. Tým musíme stále doplňovat hráči z mladších kategorií. V kategorii nemáme stálého brankáře a v brance se protočili 4 hráči, nejvíce toho odchytala P. Prášilová. Naši hráči musí na sobě neustále pracovat a snažit se posunovat dále. Poznali také, že hrát se dá s každým týmem.