Dvě vítězství starších žáků nad Kyjovem

15.04.2023

Za slunečného počasí jsme na domácím hřišti přivítali celek z Kyjova. Kyjov měl svůj tým složený hlavně z hráčů kategorie mladší žáci, což se také projevilo na hřišti. Do naší branky se opět postavila k oběma zápasům P. Prášilová. V obraně jsme měli 3 hráče a točily se 2 útoky.

SHC Opava - HBK Kyjov 11:1 (4:1, 4:0, 3:0)

V zápase byl vidět věkový rozdíl mezi týmy a naši hráči soupeře uzavřeli v obranném pásmu a posílali jednu střelu za druhou. Výsledný počet střel byl nakonec v poměru 52:12. Soupeři dobře zachytal brankář, který nakonec propustil jen 11 gólů. Utkání se v našem týmu nejvíce povedlo T. Palzerovi, který dal 6 branek.

Skóre zápasu otevřel M. Klement ve 3. minutě. Na 2:0 pak zvyšoval T. Palzer, který si doběhl svoji střelu a dal gól. Soupeř se občas dostával také do šancí a jednu proměnil po chybě v obraně L. Budy, kdy soupeř zůstal sám před branou a snížil na 2:1. Další branky již dávali jen opavští borci. V 9. minutě vybojoval na modré čáře míček T. Palzer, utekl obráncům a střelou do horního růžku branky zvýšil skóre na 3:1. První třetinu uzavřel M. Klement střelou z mezikruží po nahrávce z rohu od L. Budy, 4:1.

Obraz hry se v druhé třetině nezměnil, opavští tlačili, stříleli a soupeř vyrážel k ojedinělým útokům na naší brankářku. V 17. minutě zvýšil na 5:1 K. Marek, kdy dorážel před branou střelu od Š. Škardy. Také v oslabení jsme se snažili vstřelit branku, ale i když jsme vyslali několik střel na branku, tak se to nepovedlo. Přesilovku jsme využili v 28. minutě střelou T. Palzera po vyhraném buly od J. Kalužíka. Za dalších 30 sekund se opět prosadil T. Palzer po nahrávce od M. Klementa. Skóre třetiny uzavřel L. Buda, kdy bekhendem přehodil ležícího brankáře a zvýšil na 8:1.

V poslední třetině opavští pokračovali v tlaku na branku soupeře. Ve 34. minutě přidal branku A. Bereiter, kdy před branou trefil mezeru mezi betony brankáře. Ve 41. minutě se opět měnilo skóre, kdy T. Palzer dorazil střelu T. Klementa, 10:1. Skóre utkání uzavřel nejaktivnější střelec zápasu T. Palzer kličkou do bekhendu, 11:1.

Sestava Opavy: Gólman: P. PrášilováObrana: L. Buda, M. Palyza, Š. ŠkardaÚtok: A. Bereiter, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, K. Marek, T. Palzer

Střelci branek: 6x T. Palzer, 2x M. Klement, L. Buda, A. Bereiter, K. Marek

SHC Opava - HBK Kyjov 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Po krátké pauze a s totožnou sestavou jsme se utkali se stejným soupeřem. Utkání jsme začali opět aktivně a zatlačili soupeře na jeho polovině. Skóre otevřel T. Palzer v 5. minutě po nahrávce M. Palyzy od mantinelu. Další branku přidal sám M. Palyza, střelou od modré čáry zvýšil na 2:0.

Ve druhé třetině zvyšoval M. Klement na 3:0, kdy se objevil sám před gólmanem a klečícího brankáře přehodil. Stejný hráč zvýšil na 4:0 střelou z mezikruží v 18. minutě. Soupeři se povedlo snížit v přesilové hře po závaru a nepřehledné situaci před branou, 4:1.

V poslední třetině tempo hry upadalo a ubývaly i šance, naši hráči se snažili prosadit individuálně, ale to se jim proti dobře chytajícímu brankáři Kyjova nedařilo. Naši poslední branku vstřelil A. Bereiter z prostoru před branou nad beton gólmana, 5:1. Poslední slovo měli hosté, kteří korigovali skóre na 5:2.

Utkání se bodově nejvíce povedlo M. Palyzovi, který měl 1+3 a gólově M. Klementovi, který dal 2 branky. P. Prášilová v brance neměla moc práce, ale předvedla pěkné zákroky a náš tým podržela.

Střelci branek: 2x M. Klement, M. Palyza, T. Palzer, A. Bereiter