Kvalifikační turnaj mladších žáků v Brně se nám nevydařil

07.05.2023

O prodlouženém květnovém víkendu se v Brně uskutečnil 5. kvalifikační turnaj mladších žáků. Z týmů na Moravě se turnajů po celý rok účastnily pouze celky Malenovic (1x), Eagles Brno (2x) a Opavský tým 2x. Pro náš tým je to dobrá konfrontace s týmy z Čech a jiným stylem hry. Na turnaj jsme s ohledem na omluvenky a turnaj přípravek den předem vyrazili pouze s 9 hráči do pole a dvěma brankáři. V obraně nastoupili K. Marek, T. Klement a M. Menšík, do brány D. Procházka a A. Kopp a v útoku se točili zbylí hráči.

Sehráli jsme tři utkání a v zápasech byl vidět postupný úbytek fyzických sil některých hráčů, s tím souvisí také jejich pohyb, střelba na bránu a počet vstřelených branek. Hráči prohrávali vhazování a proto se složitě dostávali do útoku. Brankáři se v zápasech střídali každý poločas a je zde vidět, že D. Procházka je z přípravky a musí si zvyknout na velké hřiště a rychlejší pohyb hráčů a A. Kopp chytal po pár trénincích.

Nejlepšími hráči našeho týmu byli zvoleni K. Marek a T. Klement. V tabulce jsme se umístili na 6. místě.

Výsledky skupiny B:

Výsledky play-off:

Sestava Opavy po celý turnaj:

Gólman: D. Procházka, A. KoppHráči: K. Grodecký, D. Kantor, T. Klement, M. Kučera, K. Marek, M. Menšík, J. Štindl, D. Vinárek, P. Wallik

SHC Opava – HC Kert Park Praha 3:5 (1:2, 2:3)

V brance začal D. Procházka a po přestávce nastoupil A. Kopp. Soupeř z Prahy začal zápas aktivně a v 6. minutě jsme již prohrávali 0:2. Naši hráči si postupně zvykali na rychlou hru soupeře a v 11. minutě se podařilo snížit na 1:2. J. Štindl prokličkoval mezi třemi protihráči a vystřelil na bránu, jeho vyraženou střelu si před branou našel K. Grodecký a snížil na 1:2.

Do druhé poloviny utkání jsme vstoupili aktivně a v 15. minutě se podařilo vyrovnat. K. Marek našel pěknou přihrávkou z obrany až na útočné čáře D. Kantora, který běžel sám na brankáře a míček poslal po zemi k tyči, 2:2. Po prohraném buly a následném útoku, soupeř odskočil na 2:3. Soupeř následně přidal další 2 branky a vedl již 2:5. Skóre zápasu uzavřel ve 23. minutě M. Menšík, kdy vystřelil od modré čáry a brankářovi míček přeletěl přes beton a zapadl až do brány.

Zápas měl dobré tempo a hráči bojovali, ale soupeř měl více ze hry a zaslouženě vyhrál.

Střelci branek: K. Grodecký, D. Kantor, M. Menšík

HBC Hradec Králové 1988 - SHC Opava 11:1 (5:0, 6:1)

Po krátké pauze jsme se postavili silnému soupeři z Hradce Králové. Soupeř svoji kvalitu ukazoval po celý zápas, kdy se většina hry odehrávala v naší obraně a brankáři si dobře zachytali, ale bohužel 11x míček skončil v naší síti. Za celý zápas se pouze 3 naše střely dostali až k brankáři. V zápase jsme měli 3 přesilové hry a jednu využil K. Marek, kdy ve 14. minutě využil pěknou nahrávku z rohu hřiště od D. Vinárka a střelou z první snižoval na 1:6. Od vyššího rozdílu ve skóre naše brankáře zachránila i branková konstrukce, kdy ji hradečtí nastřelili hned 5x. Soupeř své branky pěkně rozdělil do obou polovin a podělil naše dva brankáře, kteří se opět prostřídali.

Střelci branek: K. Marek

Ježci Heřmanův Městec - SHC Opava 7:0 (2:0, 5:0)

Ve skupině jsme skončili na 3. místě a v play-off nastoupili proti Ježkům. Pro hráče to byl za teplého jarního počasí třetí zápas a již se zde projevila slabá kondice některých hráčů. Soustředili jsme se na obranu a první polovina skončila za stavu 0:2 pro soupeře, který nás zavřel v obraně a posílal jednu střelu za druhou na naši branku.

Ve druhé polovině tlak soupeře sílil a našim hráčům ubývaly síly, kdy jsme nevyužili ani nabídnuté 3 přesilovky. Ježci ukázali svůj přehled s míčkem a skóre utkání se zastavilo na stavu 7:0 a tím turnaj pro naše žáky skončil.