Mladší žáci bojovali v Karviné

30.04.2023

Za slunečného počasí a za účasti 5 týmů proběhl turnaj v Karviné, naši hráči sehráli 4 zápasy. Byl to již letos 10. hrací víkend a do soutěže naskočil poprvé i tým ze Vsetína a poprvé jsme se letos utkali s Jihlavou. Zápasy se hrály 2x10minut.

SHC Opava – HBK Vsetín 3:4ss (2:1, 1:2)

V brance nastoupila P. Prášilová. Od zápasu hráči nevěděli co čekat, protože soupeře viděli poprvé a tým Vsetínu byl složen hlavně z hokejistů. Utkání jsme začali aktivním přístupem a tlakem v útočné třetině. První branku vstřelil J. Štindl ve 2. minutě do prázdné brány, kdy dorazil střelu od K. Grodeckého, 1:0. Soupeř srovnal v 7. minutě po závaru před branou a dorážce. V téže minutě jsme odskočili na 2:1 po zavezení míčku do útočné třetiny od K. Marka a nahození na bránu, kdy aktivně dorážel P. Wallik.

Do druhé poloviny zápasu proběhla změna v bráně, chytat šel D. Procházka. Při vyloučení M. Kučery naši hráči soupeře tlačili a vytvořili si šance, ale branku jsme nevstřelili. Ve 14. minutě náš brankář neudržel míček a soupeř srovnal na 2:2. Našim hráčům se po inkasované brance opět povedlo zvýšit v 15. minutě, kdy K. Grodecký zkoušel dát gól zpoza branky což se nepovedlo, ale míček si opět našel a dorazil jej následně do branky, 3:2. V následující minutě soupeř ze Vsetína srovnal na 3:3. Ve zbylé části zápasu již branka nepadla, i když naši hráči měli hodně střel.

Zápas musely rozhodnout samostatné střílení: nájezdy se jedou 3 na každé straně a následně po jednom, v bráně byl D. Procházka

M. Menšík – neproměnil

Nájezdy byly hodně o štěstí, první sérii třech nájezdů jeli hráči, kteří se sami přihlásili a měli šanci se ukázat, ale bohužel sebevědomí bylo větší než technika s holí a míčkem. Nájezdy dospěly až do 7. série a zápas jsme prohráli.

Sestava Opavy:Gólman: P. Prášilová (D. Procházka)Hráči: K. Grodecký, D. Kantor, T. Klement, M. Kučera, A.Kopp, K. Marek, M. Menšík, J. Štindl, D. Vinárek, P. Wallik

Střelci branek: J. Štindl, P. Wallik, K. Grodecký

HbK Karviná - SHC Opava 3:2ss (2:1, 0:1)

Ihned po předchozím zápase jsme se utkali s domácí Karvinou. Do brány se vrátila P. Prášilová. Utkání bylo vyrovnané a šance na výhru měly obě strany. Šťastnou trefou jsme se ujali vedení ve 3. minutě, kdy od červené čáry vysokým obloukem nahodil míček K. Marek a ten zapadl až do branky Karviné, 1:0. Utkání bylo také plné osobních soubojů u mantinelů a po jednom z nich byl vyloučen K. Marek v 5. minutě. Soupeř přesilovku využil již po 7 sekundách, po vyhraném buly a střele od modré čáry tečoval míček náš hráč, 1:1. Soupeř pak skóre otočil v 8. minutě na 2:1.

V druhé polovině dobývali naši hráči branku domácích, ale většinu střel zblokovali obránci a nebo chytla domácí brankářka. Nevyužili jsme ani dvě přesilové hry. Ve 20. minutě po pravé straně utekl D. Vinárek a trefil pravý horní růžek karvinské branky, 2:2. Utkání tak opět dospělo do samostatných nájezdů.

V brance zůstala P. Prášilová, rozhodla až 5 série střílení.

P. Wallik – neproměnil

M. Kučera – neproměnil

Bohužel nikdo z našich hráčů nájezd neproměnil a soupeři stačil k výhře jeden proměněný nájezd.

Střelci branek: K. Marek, D. Vinárek

TJ Sokol Poruba - SHC Opava 0:4 (0:0, 0:4)

Po jednozápasové pauze jsme se s D. Procházkou v brance postavili tradičnímu soupeři z Poruby. Skoro celý zápas se odehrával v obranné třetině Poruby, kdy naši hráči posílali na bránu jednu střelu za druhou. Velmi dobře zachytal gólman Poruby a první polovina jeho zásluhou skončila bez branek, 0:0.

Druhá polovina utkání pokračovala v našem tlaku, kdy jsme několikrát nastřelili břevno a tyč soupeřovy branky. Skóre zápasu se měnilo až v 16. minutě, kdy míček zavezl až před bránu K. Marek a jeho odraženou střelu dorazil D. Kantor. V téže 16. minutě jsme zvýšili na 2:0, kdy buly v útočné třetině vyhrála P. Prášilová, míček M. Kučera nahrál M. Menšíkovi a ten trefil po zemi mezeru u tyče porubské brány. Další navýšení našeho skóre přišlo v 18. minutě po pěkné spolupráci. Z obrany nahrával na polovinu hřiště K. Marek na P. Prášilovou, která míček zatáhla po pravé straně a našla před branou volného D. Kantora a ten zvýšil na 3:0. Skóre utkání uzavřel D. Vinárek v 19. minutě, kdy dostal nahrávku zpoza brány od J. Štindla a střelou po zemi k tyči skončil míček až v brance.

Utkání se odehrálo čistě a bez faulů. Soupeř z Poruby občas prověřil i našeho brankáře D. Procházku, ale ten udržel čisté konto.

Sestava Opavy:Gólman: D. ProcházkaHráči: K. Grodecký, D. Kantor, T. Klement, M. Kučera, A.Kopp, K. Marek, M. Menšík, P. Prášilová, J. Štindl, D. Vinárek, P. Wallik

Střelci branek: 2x D. Kantor, M. Kučera, D. Vinárek

SHC Opava – SK Jihlava 0:1 (0:0, 0:1)

V posledním čtvrtém zápase jsme se poprvé v sezóně utkali s týmem z Jihlavy. Jihlava vyhrála předchozí dva zápasy a jejich skóre bylo 18:1. Do branky se postavila P. Prášilová, která svůj tým podržela pěknými zákroky a podepsala se nad dobrým výkonem celého týmu. Velmi dobře zahráli obránci, kteří zkušeně podrželi míček a když bylo potřeba nahodili míček až na útočnou třetinu, aby se hra odehrávala co nejdál od opavské branky.

Opavští podnikali ojedinělé útoky a střely na brankáře soupeře, ale branku jsme nevstřelili. Hráli jsme i jednu přesilovku, ale bez úspěchu. Jedinou branku tak vsítil soupeř v 15. minutě, kdy využil zaváhání našich hráčů na útočné modré čáře a proměnil útok 2 na 1. Naši hráči již neměli síly na korigování výsledku a tak jsme prohráli poslední utkání 1:0.

Celý turnaj byl za slunečného počasí pro hráče velmi náročný. Odehráli jsme velmi kvalitní 4 zápasy, kdy dva skončili až po samostatných nájezdech. Hráči si z turnaje musí vzít ponaučení, že musí na sobě více pracovat a zlepšovat fyzickou kondici, aby tuto porci zápasů s přehledem zvládli. V brance standardní výkon podala P Prášilová, která tým podržela. D. Procházka se v brance zatím stále učí, musí zapracovat na technice, aby z něj vyrostl dobrý gólman. Obrana podala velmi kvalitní výkony, kdy turnaj odehráli ve třech hráčích. Útočníci vstřelili několik branek, ale s ohledem na počet šancí bychom potřebovali větší produktivitu a lepší přehled na hřišti. Celý tým musí zapracovat na produktivitě přesilovek, kdy jsme nevstřelili žádnou branku.