Mladší žáci hráli na asfaltu v Porubě

06.11.2022

Další turnaj čekal mladší žáky v Porubě na asfaltu. Opět jsme tým doplnili hráči z přípravky a do brány se postavil J. Kalus z naší minipřípravky, abychom vyzkoušeli jeho kvality v bráně. Postupně jsme se utkali s týmy Poruby, slovenského Martina a Malenovic.

TJ Sokol Poruba - SHC Opava 2:7 (1:1, 1:6)

Naši hráči po dlouhé době nastoupili opět na asfaltu a na hře to bylo vidět, míček odskakoval a nahrávky nebyly přesné. První šanci měl D. Kantor jehož střelu kryl gólman domácích. V 7. minutě se naši borci ujali vedením samostatnou akcí od K. Grodeckého, který utekl od modré čáry a střelou nahoru dal gól, 1:0. Následně měl šanci T. Klement, který střílel od modré čáry. Domácí srovnali na 1:1 po vyhraném buly a střelou k tyči v 10. minutě.

Ve 14. minutě střelil svůj první gól K. Marek po střele k tyči, 2:1. Domácím se opět podařilo srovnat na 2:2 v 15. minutě dorážkou míčku k tyči. T. Klement nastřelil břevno porubské branky. Od této chvíle převzali střeleckou mušku naši hráči a zvyšovali skóre. V 17. minutě dal gól oběhnutím branky a zasunutím zezadu K. Grodecký, 3:2. Po dalších 9 sekundách zatáhl míček po pravé straně T. Klement, vystřelil a dorážkou před branou dal gól K. Marek na 4:2. Na 5:2 zvyšoval D. Vinárek střelou z levé strany k tyči. Po 11 sekundách a vyhraném buly opět zatáhl míček T. Klement k brance, ale jeho střelu brankář vyrazil k připravenému K. Markovi, který završil svůj hattrick v zápase. Konečné skóre na 7:2 završil J. Štindl, který proměnil svůj útok po levé straně.

V zápase šlo vidět, že oba brankáři jsou z minipřípravky a potřebují ještě nějaký čas na souhru se staršími spoluhráči.

Sestava Opavy:
Gólman: J. Kalus
Hráči: K. Grodecký, D. Kantor, T. Klement, M. Kučera, K. Marek, M. Menšík, J. Štindl, D. Vinárek

Střelci branek: 3x K. Marek, 2x K. Grodecký, D. Vinárek, J. Štindl

SHC Opava - HBK Medokýš Martin 1:5 (1:1, 0:4)

Po jedno zápasové turnajové pauze jsme se ve stejné sestavě postavili proti soupeři z Martina. Šanci na vstřelení branky měl K. Grodecký z mezikruží po nahrávce od T. Klementa. Soupeř se ujal vedení 0:1 v 10. minutě po závaru před branou a doklepnutím k tyči. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale hra se odehrávala hlavně v rozích hřiště a nebo bez ohrožení branky. Pouhých 6 sekund před koncem třetiny srovnal na 1:1 T. Klement po individuální akci a střelou z mezikruží pod břevno.

Ve druhém poločase pokračoval tlak soupeře z Martina a málo šancí našich hráčů. Bohužel na naše hokejky se dostavila i nervozita a střely nenašly svůj cíl, své štěstí mimo jiné zkoušeli T. Klement i K. Grodecký. Soupeř pak dokázal využít zmatků před naší brankou, špatné řešení některých obranných situací a postupně zvyšoval skóre až na konečných 1:5.

Střelci branek: T. Klement

SHC Opava - HBC Malenovice 2:7 (1:2, 1:5)

Po další jedno zápasové turnajové pauze jsme se utkali s Malenovicemi. Soupeř vsítil první branku ve 3. minutě po dorážce před naší brankou. Na 1:1 proměnil svůj útok v branku K. Marek v 7. minutě zápasu, kdy proběhl celé hřiště po pravé straně a dal gól. Pouhé 2 sekundy před koncem poločasu soupeř zvýšil na 1:2 po dorážce.

Ve druhé půli zápasu ukázal soupeř své kvality, hlavně v tlaku před brankou a dorážkách, kdy naši hráči nebyli schopni uklidit pryč míček. Tato situace se bohužel opakovala několikrát a my při ní inkasovali gól. Naší branku dal v 18. minutě K. Grodecký, který skóroval s poza branky mezi nohy brankáře. Naši hráči měli i možnost přesilovky 5 proti 3, ale gól jsme nedali. Konečné skóre se zastavilo na 2:7 pro Malenovice.

Bylo to naše poslední utkání dne a u některých hráčů byl vidět úbytek fyzických sil a tím pádem i síly vstřelit branku.

Střelci branek: K. Marek, K. Grodecký