Mladší žáci na kvalifikačním turnaji neoslnili

04.12.2022

Součástí sezóny mladších žáků je účast na dvou kvalifikačních turnajích za sezónu. V pořadí 2. turnaj se konal v kryté hale ve Svitavách v neděli 04.12.2022. Turnaje se zúčastnily týmy z Brna, Malenovic, Pardubic a Svítkova. Na tomto turnaji nestartovaly týmy z Poruby a Karviné, se kterými se běžně potkáváme, a proto naše hráče čekala dobrá konfrontace s celky z Čech. Zápasy se hrály 2x12 minut. Na zápasy jsme se vydali pouze s 8+1 hráči. Šířka našeho kádru se pak projevila jako velký nedostatek při 4 zápasech za celý den.

V bráně dobře zachytala P. Prášilová, v obraně odehráli celý čas a všechny zápasy T. Klement a M. Kryštof a v útoku se točil zbytek týmu. V zápasech šel vidět rozdíl ve hře oproti soupeřům, hlavně ve zpracování míčku, v technice běhu s míčkem nebo v přehledu na hřišti. V tomto se naši hráči ztráceli a z toho vznikaly chyby a pak góly. Našim útočníkům se nedařilo podržení míčku v útoku a střelba, které bylo velmi málo.

V tabulce 2. kvalifikačního turnaje jsme se umístili na 5. místě. Nejlepšími hráči našeho týmu byli zvoleni K. Marek a P. Prášilová.

Sestava Opavy po celý turnaj:
Gólman: P. Prášilová
Hráči: D. Kantor, T. Klement, M. Kučera, K. Marek, M. Menšík, M. Palyzová, D. Plachetka, D. Vinárek

SHC Opava - HBC Pardubice 1:5 (0:2, 1:3)

První gól jsme inkasovali již ve 22. sekundě utkání. Gól našeho týmu vstřelil M. Menšík střelou pod beton brankáře v 22. minutě, kdy ho výhozem z obranné třetiny našel T. Klement. V zápase jsme pouze 2x vystřelili na branku soupeře a zápas skončil 1:5 pro Pardubice.

Střelci branek: M. Menšík

HBC Malenovice - SHC Opava 2:0 (1:0, 1:0)

Vyrovnanější utkání, co se týká skóre, jsme sehráli s Malenovicemi, kdy soupeř své branky rozdělil do obou poločasů a vyhrál 2:0. Naši hráči měli snahu se dostat k brance soupeře, ale brankáře moc neohrozili.

SHC Opava - HBC Svítkov Stars Pardubice 0:5 (0:2, 0:3)

Ve třetím utkání jsme se utkali s nejsilnějším soupeřem - Svítkov. V zápase se ukázala také šířka týmu soupeře, kdy měl na soupisce 16 hráčů a 2 brankáře. Naši hráči si dávali pozor na obranu, ale i tak soupeř našel mezery a vstřelil celkem 5 branek a vyhrál 5:0.

Eagles Brno - SHC Opava 5:1 (2:0, 3:1)

V posledním zápase se naši hráči již sžili s hrou soupeřů a také měli více šancí na vstřelení branky, bohužel naše zakončení stále vázlo. P. Prášilová předvedla řadu pěkných zákroků a zabránila více brankám v naší síti. Naši jedinou branku vstřelil K. Marek v přesilové hře, kdy převzal přihrávku na modré čáře od T. Klementa a prokličkoval se až k brankáři a korigoval skóre na 1:4.

Střelci branek: K. Marek (PP)

Vedení SHC OPAVA moc děkuje rodičům za povzbuzování ve Svitavách a také po celou sezónu mladších žáků. Pro většinu hráčů je to první sezóna na velkém hřišti a je potřeba mít u hry více trpělivosti, jde ale vidět celkové zlepšení ve hře.