Mladší žáci soupeřili v Malenovicích

21.05.2023

Sezóna mladších žáků se chýlí ke konci a na plastu v Malenovicích proběhl turnaj 5 týmů. Každý tým odehrál čtyři zápasy, což za sluníčka bylo náročné. Zápasy se hrály 2x10minut.

Eagles Brno - SHC Opava 3:1 (1:0, 2:1)

K prvnímu zápasu s P. Prášilovou v brance jsme nastoupili proti Brnu. Start utkání se nám vůbec nepovedl a soupeř vstřelil první branku již v 35. sekundě, 0:1. Naši hráči hráli vyrovnanou hru a šance měli D. Kantor i J. Štindl, ale v prvním poločase jsme branku nedali.

Ze startu druhé poloviny měl dvě velké šance K. Marek, ale branku nedal. Ve 13. minutě jsme měli výhodu přesilové hry 5 proti 3, i když jsme měli šance, tak branka nepadla. V následné hře proti čtyřem hráčům soupeře jsme srovnali střelou na vzdálenější tyč od K. Marka, který využil přihrávku z levého rohu od J. Štindla, 1:1. Hra byla vyrovnaná, P. Prášilová byla v brance oporou, ale nedosáhla v 18. minutě na střelu soupeře a ten zvýšil na 1:2. Do šancí se dostali J. Štindl, D. Vinárek, ale bez úspěchu. V poslední minutě si náš tým vzal oddechový čas a následně vyzkoušel hru v šesti hráčích. Šance jsme si vypracovali, ale po chybě v obraně soupeř vyhodil z obraného pásma až do naší prázdné brány a zvýšil na konečných 1:3.

Zápas byl velmi vyrovnaný, soupeře jsme i přestříleli, ale na vítězství jsme nedosáhli.

Sestava Opavy:
Gólman: P. Prášilová (D. Procházka)
Hráči: K. Grodecký, D. Kantor, T. Klement, M. Kučera, K. Marek, M. Menšík, J. Štindl, D. Vinárek, P. Wallik

Střelci branek: K. Marek

HBC Malenovice - SHC Opava 2:1 (1:1, 1:0)

Po jednozápasové pauze se nyní do branky postavil D. Procházka, P. Prášilová do útoku a hned měla ze startu šanci, kdy nastřelila břevno. V 7. minutě hráli domácí v oslabení, naši hráči špatně rozehráli a soupeř utekl dva na jednoho a otevřel skóre utkání na 1:0. Naši nesložili zbraně a aktivní K. Marek v 9. minutě vyjel z rohu hřiště a bekhendem před brankou srovnal na 1:1.

I po přestávce měli naši hráči šance, ale branku jsme nepřidali. Soupeř ze svého postupného tlaku vstřelil gól až v 19. minutě, kdy od modré vystřelil a trefil roh naší brány. D. Procházka podal v brance dobrý výkon a dost si zachytal.

Gólman: D. Procházka
Hráči: K. Grodecký, D. Kantor, T. Klement, M. Kučera, K. Marek, M. Menšík, P. Prášilová, J. Štindl, D. Vinárek, P. Wallik

HBK Vsetín - SHC Opava 1:7 (1:4, 0:3)

Další zápas naši mládežníci sehráli proti Vsetínu. V brance se opět objevil D. Procházka, který bohužel udělal chybu ve 3. minutě, kdy jej zpoza branky nastřelil soupeř a otevřel skóre na 1:0. Naši hráči byli v tomto zápase aktivní a soupeře uzavřeli v jeho třetině. V 5. minutě jsme využili přesilovku, kdy před brankou vystřelil K. Marek po zemi k tyči, 1:1. V 6. minutě se opavským povedla hezká akce, kdy M. Menšík vyhrál v obraně buly a od zadního mantinelu vyhodil míček K. Marek až na útočícího T. Klementa a ten proměnil své sólo do levého rohu a zvýšil na 2:1. Další změna skóre byla v 10. minutě, kdy ukázal individuální kontrolu míčku K. Marek a prokličkoval sám od modré čáry okolo stojících soupeřů a dal gól, 3:1. Ještě v prvním poločase se měnilo skóre, kdy míček vyhazoval z vlastní obrany M. Menšík, který využil nepozornosti hostujícího brankáře, trefil mezeru u tyčky soupeře a dal branku přes celé hřiště, 4:1.

I když šlo již o třetí zápas tak naši hráči šli za vítězstvím. Po faulu u mantinelu odstoupil K. Marek, který si poranil zápěstí a opavští museli ukázat hru bez něj. Další změna ve skóre byla až v 15. minutě, kdy z levé strany vystřelil k tyči D. Vinárek, 5:1. Další branku přidal D. Kantor, který dorazil do brány střelu K. Grodeckého, 6:1. Tak jak jsme zápas otevřeli tak i ukončili, brankou v přesilovce, od modré čáry vystřelil T. Klement a prostřelil vše před sebou.

Naši hráči ukázali herní převahu a zvítězili 7:1, soupeře jsme přestříleli 20:6.

Střelci branek: 2x T. Klement, 2x K. Marek, M. Menšík, D. Kantor, D. Vinárek

SK Jihlava - SHC Opava 7:1 (3:1, 4:0)

Po dešťové přeháňce a k poslednímu našemu utkání jsme nastoupili v brance opět s velmi vytíženou P. Prášilovou proti Jihlavě. Utkání ukázalo rozdíl ve fyzické připravenosti většiny našich hráčů. Byl to pro ně 4. zápas dne a již neměli dostatek sil.

Vstup do zápasu se nám povedl, kdy si svoji střelu doběhl D. Vinárek, brankář míček neudržel a D. Vinárek přeloboval míček přes ležícího brankáře, 1:0. To bylo, ale z naší střelecké nabídky všechno. Soupeř běhal, hrál více s míčkem, zaměstnával nejvíce naši obranu a také brankářku a ve finále nám vstřelil 7 branek a zvítězil 7:1.

Střelci branek: D. Vinárek