Mladší žáci vezou z Karviné dvě výhry

23.10.2022

Mladší žáky čekaly v Karviné dva zápasy za slunečného dne. Před zápasem se nám omluvil brankář, a tak se hráči museli domluvit, kdo bude chytat. Nakonec jsme vyrazili i s hráči z přípravky v počtu 8+1. Tým ze Slovenského Martina se omluvil, a tak se opět hrálo systémem 3x10 minut.

TJ Sokol Poruba - SHC Opava 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Soupeř z Poruby měl již v nohách zápas proti domácí Karviné a povedlo se nám jej uzavřít na jeho polovině. První třetina góly nenabídla, k vidění bylo hodně střel od modré čáry, ale dorážky cestu do brány nenašly. Na konci třetiny naši hráči dostali výhodu přesilové hry, kde jsme měli šanci střelou K. Marka a následné dorážky před branou od P. Prášilové, ale branka nepadla.

Druhá třetina již byla na šance bohatější, hned ze startu trefil tyč D. Vinárek. Šanci měl i M. Menšík po přihrávce z rohu hřiště od D. Vinárka. Další šanci měli opavští hráči po zavezení míčku do útočné třetiny od T. Klementa, který nahrál před bránu P. Prášilové, ale její střelu do horní části brány gólman chytil. Pěkný zákrok lapačkou ukázal i J. Štindl v naší brance. Branky jsme se dočkali ve 20. minutě, kdy podél mantinelu zavezla míček před bránu P. Prášilová, její první střelu brankář vyrazil, ale na dorážku byl krátký, 1:0. Šanci na branku ještě měl K. Grodecký po nahrávce od T. Klementa.

Poslední třetina začala opět aktivitou našich hráčů, šance měli K. Grodecký, K. Marek, T. Klement i M. Menšík, ale vedení jsme nezvýšili. Postupně se osmělil i tým Poruby a několikrát rychlými útoky zahrozily děvčata v útoku, ale J. Štindl byl v bráně pozorný a gól nepustil. Po chytré přihrávce za obranu běžel na bránu T. Klement, ale obránce jej doběhl a šanci zmařil. Možnost vsítit branku měla i P. Prášilová a D. Vinárek. Pouhých 11 sekund před koncem zápasu jsme zvýšili vedení na 2:0 po střele na bránu od T. Klementa a dorážce K. Grodeckého, který byl před bránou hodně aktivní.

Náš brankář J. Štindl chytal po dlouhé době a v utkání vychytal všech 16 střel soupeře a udržel čisté konto.

Sestava Opavy:
Gólman: J. Štindl
Hráči: K. Grodecký, T. Klement, M. Kučera, K. Marek, M. Menšík, D. Plachetka, P. Prášilová, D. Vinárek

Střelci branek: P. Prášilová, K. Grodecký

HbK Karviná - SHC Opava 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Po krátké pauze se naši hráči postavili domácímu týmu z Karviné. Opavští provedli změnu v brance, kde se objevila P. Prášilová. Naši hráči zasypali branku soupeře střelami ze střední vzdálenosti, ale chyběly nám dorážky před branou a gól nepadl. Největší šanci měl K. Marek, který trefil tyč. Z karvinského týmu měl největší šance J. Macháček, který po chybě naší obrany utekl, ale v první šanci jej vychytala betonem P. Prášilová a v druhé šanci mu vracející se obránce vypíchl míček. Třetina tak skončila bez branek.

První branka zápasu padla v 15. minutě po chybném výhozu opavských obránců, míček nahodil zpět útočník Karviné na bránu a ten se odrazil od opavského obránce, 0:1. Vedení karvinského týmu nemělo dlouhého trvání, v 15. minutě byl vyloučen domácí D. Rosůlek a v 16. minutě vsítil branku na 1:1 T. Klement po pěkné nahrávce od K. Marka z obranného pásma. V 17. minutě jsme se ujali vedení, kdy dal gól J. Štindl střelou z úhlu do horního růžku branky, 2:1. Po kombinaci 3 na 2 M. Menšíka a J. Štindla střílel na branku K. Grodecký, ale brankář byl pozorný. Karviná měla šance při dorážkách před branou, ale P. Prášilová vše pochytala. Na 3:1 zvyšoval v 19. minutě T. Klement střelou z levého kruhu pod břevno, pěknou nahrávkou jej našel K. Marek.

Třetí třetina začala aktivitou opavských hráčů před brankou Karviné, M. Menšík dorážel míček před brankou, D. Vinárek střílel do brankáře domácích. V 25. minutě dovršil hattrick T. Klement, kdy běžel na branku od vlastní modré čáry, utekl obránci a vstřelil gól mezi nohy brankáře, 4:1. Střelu K. Grodeckého vyrazil ramenem brankář soupeře. Poslední šanci utkání měli domácí hráči, ale nastřelili tyč naší branky.

Utkání se povedlo T. Klementovi, který dal 3 góly, převážné po přesných nahrávkách od K. Marka.

Gólman: P. Prášilová
Hráči: K. Grodecký, T. Klement, M. Kučera, K. Marek, M. Menšík, D. Plachetka, J. Štindl, D. Vinárek

Střelci branek: 3x T. Klement, J. Štindl