Moravské souboje v Přerově

30.10.2021

Za pěkného sluníčka se opět v Přerově konal turnaj přípravek a minipřípravek, tentokrát souboje celé Moravy. S ohledem na spousty omluvenek od týmů se v kategorii přípravek účastnily pouze týmy HBK Kyjov, SK Jihlava, HbK Karviná a SHC Opava. Týmy ze severu se utkaly s týmy z jihu vždy 2x. Kategorie minipřípravek se účastnily pouze týmy HBK Bulldogs Brno, HbK Karviná a SHC Opava. Domácí tým turnaj pouze pořádal.

Hráči přípravky sehráli 4 zápasy, kde si hráči zastříleli, vyzkoušeli střídání a zápasový rytmus s rozhodčími. Někteří také jeli nájezdy. Brankáři předvedli krásné zákroky a vidíme, že nám rostou šikovné naděje.

V minipřípravce jsme vyrazili pouze se čtyřmi hráči (hraje se systémem 3+1), takže hráli bez střídání, i přes únavu měli velkou radost ze vstřelených gólů. Nakonec sehráli 2 zápasy s Brnem a jeden s Karvinou. V této kategorii jsou vidět i velmi malé děti, např. v Karviné měl brankář 4 roky. Pro všechny trenéry je pak radost vidět tyto hráče hrát, chytat a běhat s hokejkou a mít u toho široký úsměv.

Vzhledem k tomu, že v přeborech přípravek a minipřípravek nejde o čísla, ale o samotnou hru a radost, nebudeme uvádět výsledky. Už nyní se těšíme na letošní poslední turnaj v Karviné.