Mrazivé vítězství mladších žáků v Opavě

20.11.2022

V rámci 6. hracího víkendu soutěže jsme na domácím hřišti přivítali týmy z Poruby, Karviné a slovenského Martina. Počasí nebylo přivětivé pro hru, po celý den se teplota pohybovala kolem 0°C a před prvním zápasem po ranních mrazech hřiště připomínalo spíše ledovou plochu. Náš tým jsme opět doplnili hráči z mladších kategorií, u kterých jde vidět, že se potřebují více sehrát, pochopit pravidla a pohyb na velkém hřišti. Brankáři podali standardní výkony. Utkání se hrály 2x12 minut.

SHC Opava - TJ Sokol Poruba 3:0 (0:0, 3:0)

Utkání začalo na ještě zmrzlém hřišti což se také projevilo na pohybu všech hráčů, ale hřiště na sluníčku postupně vysychalo, pouze teplota zůstala pod bodem mrazu. Naši hráči měli na hřišti od startu převahu, ale branku se nám nepodařilo vstřelit. T. Klement nastřelil břevno, D. Vinárek tyč, D. Kantor to zkoušel zpoza branky, ale vše bez úspěchu. Naše brankářka si připsala první zákrok až v 11. minutě zápasu. První třetina tak skončila bez branek 0:0.

V druhé části zápasu bylo opět hodně šancí na vstřelení úvodního gólu. Branku na 1:0 vstřelil v 21. minutě T. Klement, který zakončil své sólo po pravé straně střelou do horního růžku porubské branky. Ve 22. minutě zvýšil na 2:0 K. Marek, kdy oběhl obránce a dorazil svoji vyraženou střelu. Konečnou podobu výsledku dal opět K. Marek v 23. minutě, kdy vyrazil od vlastní modré čáry, obešel obránce soupeře a udělal kličku brankáři a stanovil výsledné skóre na 3:0.

V zápase byl vidět zpočátku souboj s povrchem a nepřesnosti na hokejkách obou týmů. Potvrdili jsme roli favorita a utkání vyhráli. Brankářka P. Prášilová udržela další čisté konto v sezóně a pokryla všech 5 střel soupeře.

Sestava Opavy:
Gólman: P. Prášilová
Hráči: J. Kalus, D. Kantor, T. Klement, M. Kučera, K. Marek, M. Menšík, M. Palyzová, D. Plachetka, J. Štindl, D. Vinárek

Střelci branek: 2x K. Marek, T. Klement

SHC Opava - HbK Karviná 3:2 (3:1, 0:1)

Pro zápas s Karvinou jsme provedli změnu v brance, kde se postavil J. Štindl a P. Prášilová do útoku. První šanci utkání měl T. Klement, kdy v 30. sekundě běžel sám na brankáře, který ale jeho kličku vystihl a skočil mu pod nohy. Další šance postupně měl J. Kalus střílel nad branku, P. Prášilová z dorážky, K. Marek střílel do hrudi brankáře. J. Štindl v naší brance také předvedl pěkné zákroky lapačkou. V 7. minutě se již měnilo skóre, kdy K. Marek vyslal z obraného pásma přihrávku T. Klementovi, který již své sólo středem hřiště proměnil, 1:0. V 8. minutě zavezl míček po levé straně T. Klement a nahrál před branku soupeře, kde nikým neatakován vstřelil gól na 2:0 D. Vinárek. Na 3:0 zvýšil K. Marek, kdy proběhl celé hřiště a branku dal do levého horního růžku karvinské branky. Hostům z Karviné se povedlo snížit ve 12. minutě na 3:1 po střele z pravé strany nad beton J. Štindla.

Druhá polovina utkání měla podobné pokračování, naši hráči dobývali branku soupeře a brankář Karviné předváděl pěkné zákroky. Do šancí se dostal D. Kantor z pravé strany, K. Marek střelou od modré čáry, D. Vinárek střelou z mezikruží, ale bohužel bez úspěchu. Soupeř z Karviné snížil v 22. minutě po našem prohraném buly v obranné třetině a nedůrazu před brankou a střelou k tyči naší branky.

Konec utkání si naši hráči pohlídali a zvítězili nad soupeřem z Karviné 3:2. Utkání bylo spíše ukázkou dlouhých nahrávek a útěků útočníků, než kombinací mezi hráči.

Gólman: J. Štindl
Hráči: J. Kalus, D. Kantor, T. Klement, M. Kučera, K. Marek, M. Menšík, M. Palyzová, D. Plachetka, P. Prášilová, D. Vinárek

Střelci branek: K. Marek, T. Klement, D. Vinárek

SHC Opava - HBK Medokýš Martin 0:1 (0:0, 0:1)

V posledním utkání celého turnaje v Opavě jsme se utkali s Martinem, který přijel pouze se 6 hráči do pole, ale po celý turnaj hrál velmi dobře. V utkání se projevila nedostatečná kondice některých našich hráčů, pro které byl již 3 zápas moc náročný. Utkání bylo plné osobních soubojů, nepřesných nahrávek a málo přerušení. První přerušení bylo až v 8. minutě utkání po střele Martina. První půle tak skončila za stavu 0:0.

V druhé části se naši hráči snažili tlačit do branky, ale hráči soupeře svého brankáře dobře bránili a opavským se nedařilo. T. Klement běžel od modré čáry, ale své sólo neproměnil. D. Vinárek byl po pěkné nahrávce od K. Marka zblokován od obránce soupeře. Skóre se měnilo na začátku 22. minuty, kdy skrytá střela soupeře od modré čáry propadla J. Štindlovi mezi nohama, 0:1. Naši hráči již neměli sílu na vstřelení branky a toto utkání jsme prohráli. V zápase jsme vyslali pouze 4 střely na brankáře hostí.