Přesvědčivé vítězství starších žáků na turnaji v Opavě

26.11.2022

Téměř na konci sezóny se uskutečnil vložený přípravný turnaj starších žáků v Opavě. Výsledky a ani statistiky se do ligy nezapočítávají. Celý den bylo v Opavě deštivé počasí, což se také projevilo na hře týmů, protože neměli správnou obuv na plastové hřiště. Většina našich hráčů již správnou obuv měla. Do Opavy přijely týmy z Karviné a slovenského Martina, se kterými jsme se již letos na jejich hřišti utkali. Čekala nás kvalitní příprava a byl také čas na souhru jednotlivých hráčů a herních situací. V brance se opět ukázala P. Prášilová, která předvedla stabilní výkon mezi třemi tyčemi opavské brány. V obraně hráli T. Klement a K. Marek z mladších žáků a obránci M. Palyza a Š. Škarda, ostatní hráči se ve dvou lajnách točili v útoku. Další přípravné turnaje hráče čekají v březnu v Karviné a v květnu v Martinu.

SHC Opava - HbK Karviná 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)

Celý zápas měli naši hráči převahu a na branku soupeře se valil jeden útok za druhým. Soupeř také několikrát prověřil pozornost naší brankářky, ale ta propustila pouze 1 gól v poslední třetině. Náš tým si vyzkoušel i obrannou hru 3 proti 5 a také přesilovky. Nejvíce na trestné lavici seděli L. Buda a A. Bereiter.

Střelci opavských branek:

26. sekunda - T. Palzer (T. Klement), 1:0

6. minuta - T. Klement, 2:0

10. minuta - T. Palzer, 3:0

28. minuta - T. Palzer (T. Klement), 4:0

30. minuta - M. Klement (T. Palzer), 5:0, přesilovka

32. minuta - M. Klement (T. Palzer), 6:0

35. minuta - T. Palzer, 7:0

45. minuta - T. Palzer (M. Palyza), 8:1

Sestava Opavy:
Gólman: P. Prášilová
Hráči: A. Bereiter, L. Buda, K. Grodecký, O. Kalus, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, K. Marek, M. Palyza, T. Palzer, Š. Škarda

Střelci branek: 5x T. Palzer, 2x M. Klement, T. Klement

SHC Opava - HBK Medokýš Martin 7:1 (2:1, 0:0, 5:0)

V tomto zápase se ukázala nutnost mít správnou obuv do deště, což soupeř z Martina neměl a hráči hráli jako na ledové ploše a klouzali, kdežto naši hráči běhali a měli stabilitu. Při zranění ruky L. Budy se v zápase také ukázal i benjamínek z přípravky K. Grodecký, který si vykoušel hru proti o dost starším hráčům. Rovněž i zde jsme hráli oslabení 3 proti 5, které jsme v poklidu ubránili. Na P. Prášilovou v brance moc střel nešlo a propustila pouze 1 gól v 1. třetině, po útoku 2 na 1. Naši hráči měli velkou střeleckou převahu, hlavně ve 2. třetině jsme soupeře uzavřeli ve třetině, ale bohužel jejich brankář předváděl fantastické výkony a naše hráče vychytal. Branky začaly padat až ke konci třetí třetiny, kdy jsme dali 4 branky v posledních dvou minutách a skóre zakončili 2 sekundy před koncem brankou v oslabení od T. Klementa. V zápase již byly vidět pěkné nahrávky do útočného pásma, střely od obránců a také samostatné útoky.

4. minuta - T. Palzer (M. Klement, O. Kalus), 1:0

13. minuta - L. Buda (J. Kalužík), 2:1

34. minuta - K. Marek (T. Palzer), 3:1

43. minuta - A. Bereiter, 4:1

44. minuta - K. Marek (T. Palzer), 5:1

45. minuta - Š. Škarda, 6:1

45. minuta - T. Klement, 7:1, oslabení

Střelci branek: 2x K. Marek, A. Bereiter, L. Buda, T. Klement, T. Palzer, Š. Škarda