Sezóna 2022/2023 mládeže SHC Opava

23.06.2023

V sezóně 2022/2023 tým SHC Opava bojoval pouze v kategoriích starší a mladší žáci, přípravka a minipřípravka. O hráče se starají trenéři Daniel Marek, Lukáš Klement a Michal Dobrotka. Výborné a stabilní výkony v kategoriích žáků ukázali K. Marek, který nastoupil celkem k 61 zápasům a T. Klement k 59 zápasům. Vedení týmu děkuje za podporu rodičům a hráčům za celou sezónu. 

Soutěž starších žáků probíhala po celé Moravě, v části Slovenska a zúčastnilo se jí 6 týmů. Týmy se chtěly probojovat na závěrečný turnaj o mistra ČR, kde rovnou postoupil vítěz skupiny a druhý tým na kvalifikační turnaj (mimo týmů z SK). Cíl našeho týmu byl ten nejvyšší – první místo ve skupině. Čekaly nás zápasy se Zohorem (SK), Bulldogs Brno, Martinem (SK), Kyjovem a Karvinou, s každým soupeřem vždy 4 utkání. Součástí byly také 3 přípravné turnaje, kde jsme sehráli vždy 2 zápasy – v Opavě, Karviné a Martinu (SK). Náš tým byl složen hlavně z hráčů ročníku 2008 a doplňován mladšími hráči, kteří tým velmi dobře doplnili. Vybraní hráči se v průběhu sezóny zúčastnili turnaje krajů, kde reprezentovali výběr Moravskoslezského kraje.

Soupiska týmu:

Tobiáš Palzer, Adam Bereiter, Matěj Klement, Jakub Kalužík, Štěpán Škarda, Mikuláš Palyza, Lukáš Burda, Ondřej Kalus

Z mladších žáků:

Kryštof Marek, Tobiáš Klement, Jakub Štindl, Petra Prášilová, Daniel Vinárek, Matěj Menšík

Tým odehrál 20 soutěžních zápasů (11 výher, 9 proher), 6 přípravných a v konečné tabulce skončil na 3. místě, kdy o toto umístění bojoval až v posledním zápase se soupeřem z Martina. V sezóně se nám podařilo porazit ve všech zápasech Karvinou, s ostatními soupeři byly zápasy vyrovnané, pouze s Brnem jsme prohráli všechny 4 utkání. Zápasy na přípravných turnajích se nezapočítávají do konečné tabulky, zde jsme vyhráli všechny zápasy proti Karviné i Martinu. Kvalifikačního turnaje jsme se neúčastnili, protože většina týmu plnila školní povinnosti. Mistrem ČR se stal tým Kert Praha, kdy ve finále porazil po nájezdech 4:3 Pardubice.

Nejlepším střelcem týmu byl Tobiáš Palzer, který ve 20 zápasech získal 55 bodů a v celé části Moravy byl na 3. místě. V brance podávala velmi pěkné výkony Petra Prášilová, která stála v bráně v 15 zápasech a ve všech přípravných turnajích.

Statistika sezóny 22/23:

Kanadské body:

T. Palzer 55b, A. Bereiter 34b, M. Klement 27b

Střelci:

T. Palzer 40g, A. Bereiter 21g, M. Klement 17g

Brankáři:

P. Prášilová 15z (81,4%), J. Štindl 3z (87,1%)

Mladší žáci bojovali také na celé Moravě a účastnili se přípravných turnajů. O titul mistra ČR se bojovalo ve kvalifikačních turnajích, my jsme se zúčastnili 2 turnajů ve Svitavách a v Brně, ale dále se nekvalifikovali. Mistrem ČR se stal tým Svítkov Star Pardubice, kdy ve finále porazil tým Kelti 2008 4:1. Pro velkou část týmu to byly první zápasy na velkém hřišti s pravidly a potřebovali na sehrání více času. V sezóně jsme odehráli 10 turnajů, kde jsme sehráli 2 – 4 zápasy, dle počtu soupeřů. Utkali jsme se s těmito soupeři: Eagles Brno (3x), Malenovice (3x), Karviná (8x), Martin (SK)(5x), Vsetín (2x), Jihlava (2x), Poruba (7x), se Zohorem (SK) jsme se neutkali ani jednou. Na kvalifikačních turnajích jsme odehráli 7 zápasů. Hráči K. Marek, T. Klement, P. Prášilová a D. Vinárek se zúčastnili turnaje krajů, kde reprezentovali výběr Moravskoslezského kraje.

Soupiska týmu:

Dominik Kantor, Tobiáš Klement, Adam Kopp, Matěj Kučera, Kryštof Marek, Matěj Menšík, Petra Prášilová, Jakub Štindl, Daniel Vinárek

Z přípravky:

Kryštof Grodecký, David Plachetka, Mía Palyzová, Dominik Procházka, Jakub Kalus, Adam Franěk, Max Jaroš

Mladší žáci celkem v sezóně odehráli 30 zápasů (13 výher + 17 proher). Do zápasů se trenéři snažili zapojovat i mladší hráče z přípravky, aby si vyzkoušeli hru na velkém hřišti. V brance se za sezónu prostřídalo více hráčů, nejčastěji P. Prášilová a D. Procházka.

Nejvíce zápasů a také bodový příděl zajišťovali Kryštof Marek, Tobiáš Klement, Jakub Štindl a Petra Prášilová, která střídala hru v poli i v bráně.

Statistika sezóny 22/23:

Kanadské body:

K. Marek 32b (18+14), T. Klement 22b (14+8), J. Štindl 15b (6+9)

Přípravka a minipřípravka

Celky přípravek hrají své zápasy na šířku hřiště a na třetinu. Děti se zde hokejbal učí a zkouší všechny posty ve hře a i v brance. U dětí je důležitá všeobecná sportovní příprava: běhání, hra s hokejkou a propojení s dalšími sporty. Naši nejmenší sehráli celkem 11 turnajů. Na turnaji v každé kategorii hráli vždy 4 zápasy. V soutěži byly tyto celky: Malenovice, Karviná, Martin, Vsetín, Havířov a Poruba. V sezóně proběhly také společné turnaje s týmy z jižní Moravy v Opavě a v Brně. Výsledky v těchto kategoriích nejsou důležité, hraje se pro radost a úsměv malých hráčů.

Soupiska týmu přípravky:

Michael Bláha, Adam Franěk, Kryštof Grodecký, Max Jaroš, Štěpán Kantor, Mía Palyzová, David Plachetka, Dominik Procházka, Daniel Zavřel

Soupiska týmu minipřípravky:

Julie Balloková, David Bláha, Sebastian Gintar, Kristián Golombek, Jakub Kalus, Kristián Kolník