Souboje mladších žáků v Brně

18.10.2022

Za pěkného slunečného počasí se uskutečnily zápasy mladších žáků v Brně. Čekaly nás 3 zápasy s Karvinou, Brnem a Malenovicemi. Hrálo se vždy 2x12 minut. S ohledem na omluvenky a zranění jsme vzali i hráče z přípravky a vyrazili s počtem 8+1 hráčů.

HbK Karviná - SHC Opava 0:5 (0:4, 0:1)

V prvním zápase na jihu moravy jsme navázali na minulé zápasy proti Karviné a soupeře uzavřeli od začátku zápasu na jeho polovině. První šanci měl T. Klement kdy utíkal sám na branku soupeře, ale svou šanci neproměnil. V 2. minutě střelou k tyči otevřel skóre utkání M. Menšík. Na 2:0 zvyšoval náš benjamínek D. Plachetka kdy dorážel před branou střelu od D. Vinárka. V 6. minutě vstřelil gól T. Klement na 3:0 pro Opavský tým. Další šance v zápase měli M. Kučera kdy běžel sám na bránu soupeře, M. Palyzová která střílela z rohu hřiště i T. Klement střílel od modré čáry. Opavští hráči využili svou jedinou přesilovku v zápase, kdy střelou do horního rohu brány zvýšil na 4:0 K. Marek.

Také do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a pokračovali v ostřelování branky soupeře. T. Klement měl šanci střelou mezi kruhy, M. Kučera střílel z rohu hřiště. Na konečných 5:0 zvyšoval M. Kučera střelou mezi nohy brankáře po vyhraném souboji od M. Palyzové. Ke konci zápasu měl šance i soupeř, který se tlačil do brány a vytvořil nejeden závar, ale P. Prášilová gól nepustila. Zachránila ji i branková konstrukce, kdy soupeř nastřelil tyč. Naše brankářka tak udržela 1 čisté konto v sezoně.

Sestava Opavy:
Gólman: P. Prášilová
Hráči: T. Klement, M. Kučera, K. Marek, M. Menšík, M. Palyzová, D. Plachetka, J. Štindl, D. Vinárek

Střelci branek: M. Menšík, D. Plachetka, T. Klement, K. Marek, M. Kučera

Eagles Brno - SHC Opava 3:0 (1:0, 2:0)

Po krátké pauze se naši hráči postavili domácím borcům z Brna. Soupeř nastoupil s 16 hráči do pole a většina zápasu se odehrála před naší branou.

Brno se ujalo vedení první střelou na naši bránu v 10. sekundě zápasu, kdy P. Prášilová neodhadla střelu na lapačku a míček propadl do brány. Brno mělo několik šancí, ale další gól v této polovině zápasu již nepadl. Jedinou velkou Opavskou šanci měl M. Menšík, který se pokoušel překvapit soupeře zpoza brány.

Brněnský tým zvýšil vedení na 2:0 po závaru před naší brankou, kdy P. Prášilová nezalehla míček a soupeř míč dorazil do brány. Opavští měli také své šance kdy střílel T. Klement a dále M. Kučera dorážel střelu od K. Marka. V 19. minutě dali Brněnští branku na 3:0 střelou mezi kruhy, kdy naše brankářka přes hráče neviděla. Šance na vstřelení branky měl i D. Plachetka a K. Marek který trefil tyč.

HBC Malenovice - SHC Opava 5:1 (3:0, 2:1)

K poslednímu utkání jsme nastoupili po dvouzápasové pauze. S ohledem na počet našich hráčů byla vidět fyzická únava a také větší soupiska týmu soupeře. V brance i k poslednímu zápasu nastoupila P. Prášilová, která převedla pěkný výkon a pěkné zákroky, hlavně lapačkou.

Soupeř se ujal vedení v 8. minutě kdy P. Prášilové vypadl míček a soupeř vsítil gól. Po nahrávce z rohu hřiště před bránu zvýšil soupeř v 9. minutě na 2:0. Opavští se do šancí dostávali složitě a komplikovaně, šanci na gól měl K. Marek, ale nedal. Skóre poločasu uzavřel v 12. minutě soupeř, kdy po chybě v rozehrávce Opavských obránců zvýšil střelou k tyči na 3:0.

V druhém poločase vsítili gól i naši hráči, kdy v 17. minutě zavezl míč K. Marek za bránu soupeře a po nahrávce před bránu vznikl závar, míč vybojoval D. Plachetka, který nahrál T. Klementovi a ten střelou pod břevno snížil na 1:3. Soupeři se dařilo vyhrávat vhazování. Po dalším vyhraném vhazování střelou od modré čáry zvyšoval soupeř na 4:1. V 18. minutě byl vyloučen T. Klement, soupeř vyhrál vhazování a přesilovku využil po 5. sekundách střelou k tyči na konečných 5:1.

V utkání se dařilo hlavně hráči soupeře Mozga, který měl výslednou statistiku z tohoto zápasu 4+1, hlavně nebezpečné byly jeho střely od modré čáry.

Střelci branek: T. Klement

Zápasy v Brně trenérům ukázaly rozdíl v práci s míčem a fyzické kondici, kdy naši hráči odehráli 3 zápasy. Bohužel máme málo hráčů a tým musíme doplňovat mladšími hráči, kteří se stále sžívají s pravidly na velké hřiště.