Starší žáci doma nestačili na Brno

18.03.2023

První soutěžní zápasy jara čekaly starší žáky proti Brnu. Za slunečného jarního počasí se do brány postavila P. Prášilová, do obrany 3 hráči a zbylí hráči se točili v útoku. Brno náš tým velmi dobře prověřilo a ukázalo trenérům, kde je třeba zapracovat. V obou zápasech velmi kvalitní výkony ukázala naše brankářka P. Prášilová, která zastavila hodně akcí soupeře, byla neustále v zápřahu a náš tým zachránila od vyššího rozdílu ve skóre. Několikrát jí v zápasech pomohly i tyče její brány, ale chytila také samostatné útoky hráčů Brna, kteří utekli našim obráncům.

SHC Opava - HBK Bulldogs Brno 1:6 (0:0, 1:5, 0:1)

Hráči soupeře od první minuty ukazovali svoji herní vyspělost a souhru. V první třetině jsme i přes nápor Brna udrželi stav 0:0. Naši hráči se ojediněle dostali před bránu soupeře, ale naše slabé střely jejich brankáře neohrozily. Soupeř se mohl opřít hlavně o svůj první útok, který vytvářel souvislý tlak na naše hráče, hlavně hráč Jankůj procházel naší obranou velmi snadně. Soupeř postupně navyšoval skóre. V 28. minutě dal soupeř z Brna branku z přesilové hry a vzápětí také v oslabení a hned byl stav 0:5. Z našich hráčů dal gól pouze T. Palzer v 30. minutě, kdy prošel sám od modré čáry a dal branku na 1:5. Naši hráči se ve druhé třetině již srovnali s rychlou a technickou hrou soupeře a dostali se také před jejich bránu, ale gól jsme dali pouze jeden. V poslední třetině si soupeř udržoval převahu při hře s míčkem, naši hráči se snažili střílet na branku, ale buď ji netrefili nebo gólman předvedl pěkný zákrok a míček chytil. Zápas skončil za stavu 1:6 pro Brno a našim hráčům ukázal rozdíl mezi volnou tréninkovou hrou bez soubojů a soutěžním zápasem proti kvalitnímu soupeři. V zápase jsme také doplatili na nedisciplinovanost našich hráčů, kdy hned 2x byli vyloučeni M. Palyza a A. Bereiter, takže ostatní hráči museli zabrat na hřišti místo nich v oslabení.

P. Prášilová předvedla několik pěkných zásahů a tým podržela. Celkově pochytala 24 střel soupeře.

Sestava Opavy:Gólman: P. PrášilováObrana: M. Palyza, T. Palzer, Š. Škarda

Útok: A. Bereiter, L. Buda, O. Kalus, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, K. Marek, J. Štindl

Střelci branek: T. Palzer

SHC Opava - HBK Bulldogs Brno 3:9 (0:3, 3:2, 0:4)

Po krátké pauze a stále za slunečného počasí jsme se pustili do druhého zápasu se stejným soupeřem. I když hráči již věděli jak soupeř hraje, jakou má strategii, tak start zápasu nezvládli. Ve 34. sekundě šel soupeř do vedení, kdy si svoji nahozenou střelu za bránu doběhl Jankůj a stav byl 0:1. V 9. minutě již byl stav 0:3 pro soupeře, i když opět výborné výkony v bráně předváděla P. Prášilová. Naši první branku se povedlo vsítit až v 18. minutě v přesilové hře 5 proti 3, kdy z pravé strany zvedl svoji střelu pod břevno J. Kalužík a vsítil svoji první letošní branku. V 22. minutě dal branku Š. Škarda do horního rohu branky na stav 2:4. Skóre druhé třetiny na 3:5 završil v 25. minutě M. Klement, kdy střelou našel mezeru mezi betony brankáře. Soupeř v druhé třetině povolil a povedlo se nám vyhrát třetinu v poměru 3:2. I přes střeleckou převahu v poslední třetině jsme již další branku nevstřelili, naopak soupeř nám udělil lekci z produktivity a během 32. a 34. minuty opět navýšil náskok na 3:7. Skóre utkání se zastavilo na poměru 3:9 a můžeme děkovat naší brankářce P. Prášilové, že skóre nebylo vyšší a tým podržela 32 zákroky.

Střelci branek: J. Kalužík, Š. Škarda, M. Klement