Starší žáci odstartovali sezónu v Kyjově

15.10.2022

Po dvou odložených víkendech čekal opavské hráče start sezóny v Kyjově. Po cestě přes celou Moravu nás přivítal déšť a neobvyklé mantinely s plexiskly. Před zápasem onemocněla naše brankářka a tak se hráči museli domluvit, kdo z nich bude chytat. Do zápasů jsme nastoupili se třemi obránci, dvěma útoky a čekaly nás 2 zápasy po 3x15 minutách.

HBK Kyjov - SHC Opava 5:2 (1:0, 2:2, 2:2)

V prvním zápase na jihu Moravy naši hráči doplatili na špatnou obuv, na mokrém plastu to klouzalo a nebyli schopni pořádné hry. Odrazy od hrazení s plexi, hlavně po střele na branku, byly také neobvyklé. Věděli jsme o síle soupeře a hlavně jejich kapitána M. Jankůje.

První šanci měli naši hráči, kdy střílel od modré čáry T. Palzer. V 6. minutě utkání nahodil od červené čáry míček Jankůj, náš brankář jej vyrazil, ale stejný hráč si míček doběhl a vsítil první gól mezi nohy brankáře. Naši hráči, T. Palzer a Š. Škarda, opět prověřili domácího gólmana, ale gól nevsítili.

Vstup do druhé třetiny utkání se povedl domácímu celku, kdy v 16. minutě proběhl Jankůj celé hřiště okolo mantinelu, obešel 3 naše hráče a vsítil gól na 2:0. Šanci na gól po pěkné kombinaci a útoku 3 na 1 měl střelou L. Buda, ale nedal. M. Palyza v naší bráně ukázal, že také umí chytat, vyrazil střelu nad branku ramenem a pokryl i střelu mezi jeho betony. M. Klement měl šanci, ale střílel nad branku. Ve 28. minutě zvyšovali domácí po nahrávce z rohu hřiště před branku správným nastavením hole na 3:0.

Na již osychajícím hřišti do třetí třetiny vstoupili naši hráči aktivně a šanci na gól měli L. Buda, A. Bereiter a také K. Marek po přihrávce před bránu od T. Palzera. Bohužel naše šance jsme nedali a opět udeřil hráč domácích Jankůj, který v 33. minutě zvýšil vedení na 4:0, kdy zasunul míč zpoza branky mezi nohy brankáře M. Palyzy. Ve 34. minutě vstřelili domácí branku na 5:0 po ztrátě našeho obránce v rohu hřiště. Ve 35. minutě přišel zlom utkání, kdy dostal 2x osobní trest nejlepší hráč domácích Jankůj a odešel tak do kabin. Tím dostali naši hráči šanci se ukázat a postupně se hra přesouvala před branku domácích. Střelou mezi nohy to zkoušel L. Buda, ale tady to ještě nevyšlo. Ve 37. minutě si naši hráči zakřičeli gól, T. Palcer nahrával z rohu před branku a gól na 1:5 vsítil L. Buda střelou pod břevno. Další šance byla po zavezení míčku za branku M. Klementem, který nahrál O. Kalusovi, ten našel volného T. Klementa, který bohužel středou nahoru gól nedal. Šanci z dorážky měl M. Klement a K. Marek střílel jen do lapačky. Po nahrávce z boku hřiště od T. Palzera střílel z první K. Marek, ale gólman byl pozorný. Konečné slovo v utkání měli naši hráči, kdy 3 sekundy před koncem utkání vsítil svůj druhý gól v zápase L. Buda střelou mezi nohy brankáře (změna oproti oficiálnímu zápisu), po nahrávce od T. Palzera.

Utkání ukázalo jak moc je důležité správné obutí hráčů a jak je důležitý pro domácí tým hráč Jankůj, který nastřádal 3+1 bod, ale také 2x osobní trest a utkání nedohrál. Náš brankář M. Palyza předvedl pěkné zákroky a svůj tým podržel. Byl to náš první zápas v sezóně a hráči předvedli bojovný výkon.

Sestava Opavy:
Gólman: M. Palyza
Hráči: A. Bereiter, L. Buda, O. Kalus, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, K. Marek, T. Palzer, Š. Škarda

Střelci branek: 2x L. Buda

HBK Kyjov - SHC Opava 2:9 (1:5, 0:2, 1:2)

Na suchém hřišti, změnou v našem brankovišti a bez domácího Jankůje začalo druhé utkání. V tomto utkání jsme převzali taktovku a hráče domácích zatlačili, což se ukázalo hned v 2. minutě, kdy po nahrávce K. Marka do běhu otevřel skóre utkání T. Palzer kličkou do branky, 0:1. V 5. minutě se spolupráce otočila a T. Palzer nahrával z rohu hřiště před branku K. Markovi a ten zvýšil na 0:2. Soupeř také prověřoval našeho brankáře L. Budu. V 6. minutě chyboval náš obránce u mantinelu a domácí střelou pod břevno snížili na 1:2. Další šanci domácích od modré čáry chytil lapačkou L. Buda. Ve 12. minutě zafungovala bratrská spolupráce, kdy nához za branku doběhl T. Klement, který našel před brankou M. Klementa a ten střelou nahoru zvýšil naše vedení na 1:3. Po střele M. Palyzy a dorážce před brankou vsítil další gól T. Palzer, 1:4. Další šance na vstřelení branky měli J. Kalužík, M. Klement i O. Kalus, který bohužel nastřelil jen tyč domácí branky. Skóre první třetiny zvýšil ve 14. minutě A. Bereiter kličkou před brankou,1:5.

Druhou třetinu načala chyba naší obrany, ale gólman L. Buda byl pozorný a střelu vyrazil. Skóre se pak měnilo v 18. minutě, kdy střelu M. Klementa dorazil u brankoviště A. Bereiter, 1:6. V 21. minutě hrál náš tým v oslabení, soupeř vyslal nebezpečnou střelu, se kterou si náš brankář poradil. Ve 26. minutě utkání našel přihrávkou K. Marek na modré čáře T. Palzera, který šel sám na brankáře a kličkou zvýšil naše vedení na 1:7. Svou šanci na další gól neproměnil M. Klement, který utekl obráncům, ale střelu mezi nohy gólman chytil.

Ve 33. minutě jsme měli šanci hrát přesilovou hru a soupeře jsme zavřeli v jejich třetině. Šance na branku měl K. Marek střelou mezi kruhy, Š. Škarda střelou od modré čáry a také A. Bereiter, ale nedali. Branku se povedlo vsítit ve 34. minutě při přesilovce 5 na 3, kdy střelu od M. Palyzy dorazil před brankou A. Bereiter, 1:8. Soupeř měl také šanci, ale L. Buda střelu vykopl betonem. Opavští se stále tlačili do útoku, M. Klement zavezl míček do pásma a přihrál K. Markovi, který ale branku nedal. Naopak soupeři se povedlo snížit na 2:8, kdy střela přepadla našemu gólmanovi přes lapačku až do rohu brány. Skóre zápasu uzavřel M. Klement, když nahodil míček od modré čáry na branku a ten propadl až do sítě, 2:9.

Zápas se opavským hráčům vydařil, předvedli zajímavé kombinace a dali dost gólů. Nejvíce se zápas povedl T. Palzerovi a A. Bereiterovi, kteří měli 3+1 bod v utkání. A máme první body do tabulky.

Gólman: L. Buda
Hráči: A. Bereiter, O. Kalus, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, K. Marek, M. Palyza, T. Palzer, Š. Škarda

Střelci branek: 3x T. Palzer, 3x A. Bereiter, 2x M. Klement, K. Marek