Starší žáci porazili Martin a vybojovali 3. místo

20.05.2023

Starší žáky čekalo vyvrcholení celé letošní sezóny na domácím hřišti soubojem se slovenským Martinem. Zápasy byly pikantním bojem o konečné 3. místo v tabulce Morava, kdy jsme na soupeře ztráceli 4 body. Naši hráči byli odhodlání urvat dvě vítězství a pro většinu týmu to byly poslední soutěžní utkání v kategorii.

SHC Opava - HBK Medokýš Martin 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Od prvních minut bylo vidět, že oba soupeři se budou rvát o každý míček a vstřelený gól a budou rozhodovat drobné chyby. Opavští se snažili vstřelit první gól, což se nakonec povedlo v 6. minutě M. Palyzovi, který ač obránce, tak vyběhl z rohu hřiště a vystřelil mezi kruhy k tyči a otevřel skóre, 1:0. Náš tlak sílil a několik šancí měl T. Palzer, ale neproměnil. M. Klement podnikl útěk za obranu, ale sólo střelou do betonů neproměnil. Soupeř pak vyrovnal v 15. minutě, kdy využil nahrávku před bránu, 1:1.

Druhá třetina vyšla lépe hostujícímu celku, kdy proměnil své šance. Ve 20. minutě po špatném výhozu obránců a závaru před branou zvýšil vedení soupeř na 1:2. V 21. minutě zvýšili už na 1:3 po střele nad lapačku. Naši hráči bojovali a stříleli ze všech pozic, snažili se kombinovat a překvapit soupeře, ale ten byl pozorný. Naši šanci jsme proměnili až v poslední minutě, kdy M. Klement zpoza brány nahrál mezi kruhy T. Palzerovi a ten střelu umístil k tyči a snížil na 2:3.

Hráči byli o přestávce nabuzeni a šli do poslední třetiny s cílem zápas otočit a získat důležité 3 body do tabulky. Tento cíl se povedlo naplnit již po 43 sekundách, kdy vyrovnal T. Palzer střelou z pravé strany do horního rohu brány, 3:3. Opavští se hnali za dalšími góly, ale brankář hostů měl dobrý den a naši těžce hledali jak jej prostřelit. A. Bereiter podnikl útěk za obranu a trefil pravý beton. M. Klement měl také dvě velké šance, ale branku nevstřelil, obraně utekl dokonce v oslabení, ale brankář jeho úmysl na kličku vystihl. Naši hráči měli k dispozici i přesilovku, ale opět bez úspěchu. Pouhé 2 minuty před koncem si vzali opavští oddechový čas a trenéři vysvětlili taktiku na vítězný gól. Dvě útočné akce se nepovedly, ale do třetice to již vyšlo, kdy po pravé straně utekl všem hráčům A. Bereiter a 12 sekund před koncem vstřelil branku mezi nohy hostujícího brankáře, 4:3. Soupeř se již na další odezvu nezmohl, a tak jsme si připsali důležité 3 body za výhru.

Na naší straně propukla veliká radost z výhry a otočení výsledku, soupeř padl na zem a nevěřil co se stalo. Výborným výkonem tým podržela brankářka P Prášilová, na kterou šlo pouze 19 střel a ukázala několik pěkných zákroků. Naši hráči ukázali, že umí otáčet výsledky a chtějí se poprat o vytoužené 3. místo.

Sestava Opavy: Gólman: P. PrášilováObrana: M. Palyza, K. Marek, Š. Škarda Útok: A. Bereiter, L. Buda J. Kalužík, M. Klement, T. Palzer, J. Štindl, D. Vinárek

Střelci branek: 2x T. Palzer, M. Palyza, A. Bereiter

SHC Opava - HBK Medokýš Martin 4:3 ss

(1:0, 0:1, 2:2 – 1:0)

V posledním soutěžním utkání v sezóně a krátké pauze naši hráči potřebovali vyhrát, aby se posunuli v tabulce před svého soupeře. Ve stejné sestavě a díky velké motivaci jsme utkání začali aktivně. Svoji aktivitu přehnal v 1. minutě A. Bereiter, který byl vyloučen za sekání a hráli jsme v oslabení. Již ve 3. minutě jej následoval jeho celoroční kolega na trestné lavici M. Palyza a hráli jsme oslabení 3 proti 5. Soupeř hrál také velmi aktivně a do těla z čehož pramenilo i vyloučení jejich hráče na 2 + 10 minut a síly se postupně vyrovnávaly. Po zklidnění, při následné hře 4 na 4 a po 2. sekundách od udělení trestu vyhrál T. Palzer buly, Š. Škarda vystřelil od modré čáry a míček skončil až v síti, 1:0. Ještě v první třetině jsme měli šanci hrát přesilovku 5 na 3, ale i přes spousty střel a šancí jsme další branku nepřidali. Hosté měli v první třetině 5 trestů, ale žádnou přesilovku jsme nevyužili.

V pauze mezi třetinami měli trenéři velký proslov k hráčům nad hrou v přesilovce, rozehrávkou a přesností střelby. Naši hráči se snažili zvýšit skóre, ale brankář hostů předváděl pěkné zákroky. Hosté vyrovnali z ojedinělého útoku ve 24. minutě střelou po zemi, na kterou naše brankářka nedosáhla, 1:1.

Start poslední třetiny vyšel hostům a ujali se vedení v 33. minutě ,kdy P. Prášilová vyrazila střelu a nedůraz obránců vedl k dorážce, 1:2. Další branku vsítili hosté v 34. minutě, kdy obránců utekl útočník a zvýšil na 1:3. Opavští byli nadále aktivní a posílali na branku jednu střelu za druhou. Ve 42. minutě J. Kalužík vyhrál buly a od modré čáry vystřelil K. Marek a snížil na 2:3. Po dalším přerušení hry jsme si vzali oddechový čas a trenéři řekli pokyny k závěru hry. V čase 43:43 přihrál M. Palyza z rohu hřiště před bránu na T. Palzera a ten vystřeli k tyči a vyrovnal na 3:3. Zápas tak dospěl až do nájezdů.

Vyvrcholení pro oba celky jak se patří – nájezdy na závěr. Nájezdy začínali hosté z Martina. Z našich hráčů šli:

T. Palzer – neproměnil, míček se mu zasekl a k brance nedošel

K. Marek – proměnil, rozhýbal gólmana a vystřelil na pravou stranu pod vyrážečku

Z týmu Martina neproměnil ani jeden ze tří hráčů a tak následovala veliká radost v domácím celku, urvané vítězství a radost s fanoušky okolo hřiště. Cíl pro dnešní den tak byl splněn – 3. místo je doma.

Střelci branek: 2x K. Marek, Š. Škarda, T. Palzer