Starší žáci s přehledem porazili Karvinou

13.05.2023

Opavské borce čekalo regionální derby s Karvinou. S ohledem na nemoci a další omluvenky bylo pro první zápas k dispozici trenérovi pouze 8 hráčů do pole a jeden brankář, pro druhý zápas další 2 hráči přišli pomoci. Hráči se s dvěma zápasy i nízkým počtem hráčů statečně poprali a nad soupeřem měli stabilní převahu. Měli možnost několikrát hrát jak oslabení tak i přesilovku a v nerovnovážném stavu jsme dali celkem 10 branek. V brance podala standardní výkon P. Prášilová, která nebyla moc soupeřem prověřena. V útoku byl nejvíce vidět T. Palzer, který dohromady v obou zápasech posbíral 13 kanadských bodů za 12 branek a 1 asistenci. Náš tým stále útočí na 3. místo v tabulce, kde nyní ztrácí 4 body na slovenský Martin, který je naším dalším soupeřem.

SHC Opava - HbK Karviná 12:1 (4:1, 3:0, 5:0)

Do prvního zápasu jsme vstoupili od prvních minut aktivně a snažili se co nejrychleji vstřelil úvodní branku. Trenér hráče nabádal k čisté hře, což se bohužel nepovedlo a první trest si připsal M. Klement za nedovolené bránění na červené čáře. Oslabení naši hráči hráli s míčkem na hokejce a měli několik šancí na vstřelení branky, což se nakonec povedlo v 6. minutě T. Palzerovi, 1:0. Další branku jsme vstřelili v přesilovce v 8. minutě, kdy z obrany poslal pěknou nahrávku T. Palzer na modrou čáru na K. Marka, jehož střelu brankář vyrazil a následně míček dorazil A. Bereiter, 2:0. Na 3:0 zvyšoval opět aktivní T. Palzer z mezikruží střelou do růžku branky, nahrávku z rohu mu poslal M. Palyza. V 11. minutě dal svůj druhý gól A. Bereiter, kdy dorážel střelu od D. Vinárka. Soupeř se omezeně dostával k naší brance a gól vstřelil po střele mimo branku, odrazu od zadního mantinelu a dorážce do brány, 4:1.

Naši hráči se dostali do správného tempa a hosty nepouštěli z obranného pásma. Svoji další šanci proměnil v 17. minutě z téměř nulového úhlu opět T. Palzer, 5:1. Ve 22. minutě mezi kruhy vystřelil T. Palzer do břevna, míček získal zpětnou rotaci a odrazil se od ležícího brankáře Karviné do brány, 6:1. Počet střel se na naší straně stále zvyšoval a hráči pochopili, že si mohou vyzkoušet různé situace a hrát s klidnou hlavou, využívat obránce a předávat si nahrávky. Při vyloučení D. Vinárka jsme hráli v oslabení, soupeř se k ohrožení naší brány nedostal. Vstřelit branku se naopak povedlo T. Palzerovi, kdy z pravé strany vystřelil na vnější tyč a zvýšil na 7:1. Následně jsme hráli dokonce v oslabení 3 na 5, které jsme úspěšně ubránili a po druhé třetině bylo skóre 7:1.

Aktivní hrou s míčkem ve třetí třetině jsme si vynutili přesilovku, kterou pak využil M. Klement dorážkou v brankovišti, 8:1. Velmi rychlá akce se následně povedla T. Palzerovi, kdy po gólu vyhrál buly a zvýšil na 9:1, branka padla po 6 sekundách od rozehrání. Další branku vstřelil z mezikruží A. Bereiter mezi nohy brankáře, kdy jej našel zpoza branky M. Klement, 10:1. Zápas se chýlil ke konci, ale T. Palzer ještě neměl dost a podnikal neustále útoky na brankáře Karviné. Ve 36. minutě přebral na modré čáře míček a prošel mezi 3 hráče Karviné a kličkou vsítil další gól na 11:1. Skóre zápasu uzavřel opět T. Palzer, kdy dal již 3 gól v oslabení, střelou mezi nohy brankáře a vsítil svůj 8 gól v tomto zápase. Karviné i přes brankový příděl velmi dobře zachytal brankář a předvedl pěkné zákroky.

Zápas našim hráčům ukázal jak jednoduchý hokejbal je, že i v tomto nízkém počtu hráčů umí soupeře přehrát a vyhrát. Výsledný poměr střel byl 49:16. V zápase jsme měli 4 vyloučené hráče, ale i při hře v oslabení jsme dali 3 branky, v přesilovce jsme pak dali 2 branky.

Sestava Opavy:Gólman: P. PrášilováObrana: M. Palyza, K. Marek, Š. Škarda

Útok: A. Bereiter, J. Kalužík, M. Klement, T. Palzer, D. Vinárek

Střelci branek: 8x T. Palzer, 3x A. Bereiter, M. Klement

SHC Opava - HbK Karviná 10:2 (2:2, 5:0, 3:0)

Po téměř hodinové pauze jsme nastoupil do druhého utkání. Tím, že jsme hráli doma tak nám přišli pomoci L. Buda a z ml. žáků M. Menšík, takže do pole bylo 10 hráčů. Karvinští začali zápas aktivněji a měli lepší pohyb na hřišti, naopak opavští měli ztvrdlé nohy a museli rozběhat únavu z předchozího zápasu. Našim hráčům se nedařilo i přes tlak vstřelit branku a tak přišel ve 12. minutě trest, kdy se vedení ujal soupeř střelou zleva nad lapačku naší brankářky, 0:1. Stále jsme se snažili útočit a vyrovnali jsme ve 13. minutě, kdy vznikl závar před branou soupeře a míček dotlačil do sítě T. Palzer, 1:1. Naši obránci se nepoučili z útoků soupeře a další útok ve 13. minutě opět proměnili karvinští střelou do stejného místa na 1:2. Ve velmi plodné 13. minutě se ještě měnilo skóre, kdy nahrával z rohu L. Buda na před brankou osamoceného K. Marka a ten proměnil na 2:2.

Hráči Karviné byli velmi aktivní a dělali našim borcům v první třetině problémy. Po přestávce se hráči vyhecovali a hra se hned zlepšila. Povedla se nám přesilovka, kterou jsme rychle využili po 4 sekundách, kdy buly vyhrál J. Kalužík a přihrál na T. Palzera jehož střela skončila až v brance soupeře, 3:2. Naši hráči se následně uklidnili a začali hrát hru jako v předchozím utkání. Ve 23. minutě využil další přesilovku Š. Škarda, který vystřelil od modré čáry k tyči a zvýšil na 4:2. Skóre se pak měnilo ve 28. minutě, kdy míček vybojoval na červené čáře T. Palzer a prokličkoval se sám až mezi kruhy a střelou zápěstím zvýšil na 5:2. Poslední minuta patřila opět našim hráčům. Nejdříve se nechal vyloučit L. Buda za hákování, ale dnes se opavským dařilo i oslabení. A. Bereiter utekl po levé straně všem hráčům a doběhl až k brankáři, kde si následně dorazil svoji střelu, 6:2. Stále ještě v oslabení a po dalších 15. sekundách obral hráče hostí o míček T. Palzer a střelou k tyči uzavřel skóre třetiny na 7:2.

Do poslední třetiny hráči nastoupil s cílem spravit si ještě více skóre do celkové tabulky. Utkání mělo stále stejný ráz, kdy naši hráči uzavřeli soupeře v jeho obranné třetině a nechávali vyniknout gólmana hostí. Další branku jsme přidali ve 40. minutě, kdy míček protlačil do brány L. Buda po nahrávce od mantinelu od M. Klementa, 8:2. Konec zápasu si vzal do své taktovky J. Kalužík, který vsítil branku v přesilovce ve 41. minutě a následně svoji prudkou střelou uzavřel stav utkání na 10:2 ve 42. minutě. Konec utkání se již dohrával v poklidném tempu s míčkem na našich hokejkách.

Začátek utkání se našim hráčům nepovedl, kdy vytřepávali tvrdé nohy, ale pak se rozehráli opět k pěknému výkonu a zápas měli pod kontrolou. V zápase jsme využili 3 přesilovky a také 2 oslabení. Na naší brankářku se dostalo jen 14 střel. V zápase jsme nasadili i 4 mladší hráče, kteří se určitě neztratili a získali cenné zkušenosti pro svoji hru.

Útok: A. Bereiter, L. Buda, J. Kalužík, M. Klement, M. Menšík, T. Palzer, D. Vinárek

Střelci branek: 4x T. Palzer, 2x J. Kalužík, K. Marek, Š. Škarda, A. Bereiter, L. Buda