Starší žáci vezou výhru z Martina

05.11.2022

Na první cestu za hranice České republiky se naši hráči vydali do Slovenského Martina. Po omluvenkách jsme vyrazili s 10 hráči, z toho byli 4 ml. žáci a do brány se postavil J. Štindl. V obraně hráli mladíci T. Klement a K. Marek, kteří se střídali se starším J. Kalužíkem. V Martině nás po dlouhé cestě přivítalo asfaltové hřiště a nevlídné podzimní počasí, po celý den bylo 8 °C a mrholilo, nebo pršelo. Voda z hřiště neodtékala a hra místy připomínala vodní pólo s hokejkami, ale naši hráči byli stateční a odehráli pěkné zápasy.

HBK Medokýš Martin - SHC Opava 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Na hřišti plném vody jsme se postavili domácím, kteří měli na soupisce 14 hráčů. Velké problémy nám dělala voda v rozích hřiště i u mantinelů, kde se zastavoval míček. První šanci v zápase měl v našem oslabení M. Klement, který utekl obráncům, ale jeho střelu zboku gólman chytil. V 6. minutě jsme se ujali vedení, kdy střelu od levého mantinelu od A. Bereitera domácí hráč tečoval do branky, 1:0. Následoval pěkný zákrok lapačkou od J. Štindla. Na 1:1 srovnali domácí v 11. minutě střelou pod břevno z prostoru před branou, kdy naši obránci nevyhodili míček.

I ve druhé třetině pokračoval boj s vodu na hřišti. Nebylo moc prostoru na kombinaci, asfalt a voda toto znemožňovala a tak se hlavně střílelo. V 22. minutě vsítil branku na 2:1 T. Palzer střelou z mezikruží nahoru po nahrávce L. Budy. Šance na branku měli O. Kalus střelou od modré čáry, M. Klement trefil tyč po střele z pravé strany, nebo L. Buda při dorážce před brankou. Naše vedení zvýšil individuálním útokem od červené čáry a zakončením A. Bereiter ve 29. minutě, 3:1.

V našem oslabení měl soupeř tlak, ale podržel nás dobře chytající J. Štindl. Bohužel následná přesilová hra se nám nepovedla, ani jsme nevystřelili na branku. V další šanci se ukázal M. Klement, ale jeho sólo gólem neskončilo. Soupeř zvyšoval tlak na naše hráče a povedlo se mu vstřelit branku při našem oslabení, kdy J. Štindl vyrazil střelu, ale před brankou soupeř nezaváhal a snížil na 2:3. V poslední minutě byl vyloučen A. Bereiter a soupeř zkusil hru 6 proti 4. Naši hráčům se povedlo vyhazovat míčky pryč z obranného pásma a cenný výsledek 3:2 jsme ubránili a vyhráli.

Zápas to byl náročný a opět jsme si potvrdili, že hra na asfaltu a ještě na vodě je vlastně jiný sport. V brance nás podržel J. Štindl, který pokryl 21 střel soupeře. Bohužel našim útočníkům se moc nedařilo a kombinace nebyla možná, jinak by výhra byla ještě vyšší. Mladíci v obraně podali výborný výkon a bojovali často s vyššími útočníky a podporovali naše útočníky. Do tabulky máme další výhru.

Sestava Opavy:
Gólman: J. Štindl
Hráči: A. Bereiter, L. Buda, O. Kalus, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, K. Marek, T. Palzer, D. Vinárek

Střelci branek: 2x A. Bereiter, T. Palzer

HBK Medokýš Martin - SHC Opava 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Po krátké pauze za stejných deštivých podmínek a ve stejné sestavě jsme se opět postavili do boje proti domácím. V první šanci se objevil M. Klement, ale netrefil branku, jeho dorážku s poza brány chytil brankář. Domácí zvýšil tlak a měli spousty šancí, které mimo zblokovaných střel chytil i J. Štindl. V 5. minutě vstřelili branku od modré čáry domácí mezi nohy našeho brankáře, 0:1. Po 31 sekundách zvýšili vedení domácí, kdy dorazili vyraženou střelu před brankou, 0:2. Do šancí se postupně dostal T. Palzer, A. Bereiter a T. Klement, který střílel od modré čáry. Třetinu zakončila šance týmu Martina, kdy trefili břevno naší branky.

Druhá třetina gól nepřinesla a byla plná soubojů. Na stavu hřiště se stále nic nezměnilo, takže kombinace a přihrávky byly složité. J. Štindl si zachytal a byl v neustálém zápřahu. Velmi dobře před branou pracoval A. Bereiter, ale branku nevsítil. Ve druhé třetině se ukázal rozdíl v šířce kádrů obou týmů, kdy některým našim hráčům docházely síly a soupeř stále tlačil.

Po bouři v kabině o přestávce se do šancí dostali A. Bereiter a T. Palzer, ale skóre se neměnilo. Ve 37. minutě při naší přesilové hře jsme propadli v útočném pásmu a obráncům utekl útočník soupeře a zvýšil vedení na 0:3. Snížení zařídil A. Bereiter ve 40. minutě střelou od modré čáry, 1:3. Naši hráči se probudili a snažili se ještě dát další branky, L. Buda trefil tyč, T. Palzer střílel od modré čáry, ale bohužel branku i přes tlak jsme již nevstřelili. Utkání tak skončilo výhrou Martina 3:1.

Utkání mělo menší tempo než předchozí zápas, bylo to dáno i počasím a šířkou našeho kádru s mladšími žáky, kteří ale předvedli výborné výkony. V bráně nás podržel J. Štindl, který měl nakonec v zápase 47 zákroků. U některých hráčů byl vidět nedostatek ve fyzické kondici, což se pak projevilo ve hře a kombinaci.

Střelci branek: A. Bereiter