Starší žáci vybojovali jedno vítězství nad Zohorem

25.03.2023

Další domácí zápas čekal starší žáky proti vedoucímu týmu naší skupiny ze slovenského Zohoru. K zápasu měli trenéři k dispozici 10 hráčů a rozhodli se střídat brankáře, kdy první zápas chytal J. Štindl a v druhém P. Prášilová. V obraně hráli 3 hráči a točily se 2 útoky. Sobotní počasí si s hráči pohrálo, kdy se střídalo sluníčko, zataženo a v druhém zápase i drobný déšť. Hráči se poučili z posledního zápasu proti Brnu a přistoupili k utkáním zodpovědněji a hráli více v klidu.

SHC Opava - HBK Roconaba Zohor 4:8 (2:2, 1:3, 1:3)

Vstup do zápasu si naši hráči pohlídali, soustředili se na buly a čistou hru. Soupeř byl běhavý a využíval našeho velkého hřiště. Vedení jsme se ujali v 5. minutě, kdy T. Palzer vybojoval v obranné třetině míček a i přes atak obránce zakončil své sólo až do brány kličkou do bekhendu, 1:0. Soupeř vyrovnal v 6. minutě utkání. Ve stejné minutě vstřelil branku opět T. Palzer, kdy dorazil odraz střely od mantinelu zpoza brány od M. Klementa, 2:1. První třetina skončila 2:2, když soupeř využil přesilovku po vyloučení L. Budy za krosček.

Opavští poznali, že se soupeřem umí hrát a umí jim vstřelit branku. Po startu druhé třetiny jsme měli možnost přesilové hry, i přes velký tlak jsme branku nevstřelili. Zvýšit na 3:2 se podařilo až v 25. minutě, M. Palyza nahrál vpravo M. Klementovi, který trefil pravý horní roh brány. I přes následný tlak opavských a pěkných souhrách jsme další branku v této třetině nevstřelili. Jak se říká "Nedáš, dostaneš", tak toho využil soupeř a mezi 27. až 30. minutou otočil skóre utkání na 3:5, kdy poslední branku jsme dostali v oslabení při vyloučení A. Bereitera.

Naši hráči měli snahu otočit výsledek, ale neměli tolik štěstí. Soupeř naopak využil několika slabých chvilek a zvýšil až na skóre 3:8, kdy poslední 2 góly dal během 8. sekund ve 41. minutě. Naši hráči uzavřeli skóre zápasu gólem v přesilové hře, kdy se trefil bekhendem z mezikruží M. Palyza, 4:8.

Zápas ukázal jak je důležité hrát bez faulů, kdy soupeř využil 2 přesilové hry. Ve 2. třetině pak otočil zápas třemi góly a naši hráči již neměli sílu skóre dotáhnout. V brance dobře zachytal J. Štindl, na kterého šlo 27 střel. Zápas nejlépe vyšel hostujícímu kapitánovi M. Luknovi, který nám vsítil 4 branky.

Sestava Opavy:Gólman: J. Štindl (P. Prášilová)Obrana: M. Palyza, K. Marek, Š. Škarda

Útok: A. Bereiter, L. Buda, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, T. Palzer

Střelci branek: 2x T. Palzer, M. Klement, M. Palyza

SHC Opava - HBK Roconaba Zohor 6:5 (1:2, 3:1, 2:2)

Po krátké pauze a za proměnlivého počasí jsme se pustili do druhého utkání. Do brány se postavila P. Prášilová a opět předvedla výborný výkon, kdy vychytala hodně šancí soupeře. Skóre utkání otevřeli hosté ve 2. minutě. Srovnat se nám podařilo ve 4. minutě, kdy předvedl individuální akci L. Buda, který oběhl branku soupeře i pravý kruh a vystřelil až v mezikruží na 1:1. Měli jsme i přesilovku 4 ku 3, ale branku jsme nevstřelili. Třetinu jsme prohráli 1:2.

Druhá třetina se našim hráčům povedla a vyhráli jsme ji 3:1. Ve 21. minutě vstřelil branku na 2:2 M. Klement do horního rohu z mezikruží, po nahrávce z rohu hřiště od T. Palzera. Ve 24. minutě zvýšil na 3:2 T. Palzer, kdy využil pěknou nahrávku z obrany od Š. Škardy na útočnou modrou čáru a ten svůj útok zakončil pod břevno. Skóre třetiny uzavřel pouze 2 sekundy před koncem T. Palzer při hře 4 na 4 střelou do horního rohu brány. Skóre zápasu jsme tak otočili na 4:3.

Do poslední třetiny a ve vedení jsme vstoupili aktivně a byla snaha vstřelit další branky. To se povedlo v 39. minutě T. Palzerovi střelou z první po nahrávce z rohu od A. Bereitera, 5:3. Naši branku na stav 6:4 jsme dali v přesilové hře, kdy po vítězném buly M. Palyza napřáhl od modré čáry a vše prostřelil. Soupeř ještě korigoval skóre při naší přesilové hře na 6:5. I přes závěrečnou hru Zohoru bez brankáře se našim hráčů povedlo slovenské hráče ubránit a připsat si cennou výhru.

Našim hráčům se utkání povedlo, výborně zachytala P. Prášilová a hráče podržela. Soupeře jsme přestříleli v poměru střel 34:26. Zápas se velmi povedl T. Palzerovi, který dal 3 góly a 2 asistence. Soupeři jsme tak připravili druhou porážku v probíhající sezóně.

Sestava Opavy:Gólman: P. Prášilová (J. Štindl)Obrana: M. Palyza, K. Marek, Š. Škarda

Střelci branek: 3x T. Palzer, M. Klement, L. Buda