Start jarní sezóny mladších žáků v Karviné

12.03.2023

Pro start jarní části sezóny jsme vyrazili do Karviné, kde nás přivítalo sluníčko, ale teploty kolem 0°C. Tým jsme doplnili čtyřmi hráči z přípravky a do brány se poprvé postavil D. Procházka. Po pár trénincích venku bylo účelem se sehrát a vyzkoušet nové hráče. Sehrály jsme pouze dva zápasy s dobou 3x10 minut. Zápasy nám ukázaly, že někteří hráči mají problém s pohybem, v běhu něco vymyslet s míčkem, vymyslet kombinaci a ne pouze střílet na bránu soupeře. Sehráli jsme několik přesilových her, ale branku jsme nevstřelili což se ve finále ukázalo jako rozhodující faktor pro výsledky.

HbK Karvná - SHC Opava 4:5ss (1:4, 2:0, 1:0)

V zápase jsme měli k dispozici 2 obranné dvojce a 3 útoky, s ohledem na počasí se trenéři snažili dát příležitost všem hráčům, aby na střídačce nezmrzli. Ze začátku šlo vidět, že se hráči na hřišti hledají a zvykají se na rychlejší hru než na tréninku.

První gól vsítila v 5. minutě P. Prášilová, která si vyběhla spoza branky a vstřelila gól na 1:0. V 6. minutě vystřelil z levé strany z prostoru kruhu M. Menšík a míček propadl až k tyči, 2:0. V 8. minutě jsme vsítili během osmi sekund 2 branky J. Štindl a M. Kučera, vedli jsme 4:1.

Ve druhé třetině jsme polevili a soupeři se podařilo snížit skóre na 4:3. Naše šance jsme neproměnili.

V závěrečné třetině byla hra vyrovnaná, měli jsme k dispozici 2 přesilové hry, ale i přes velký tlak jsme branku nevstřelili. Domácím se povedlo vyrovnat 64 sekund před koncem zápasu. Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů.

Opavští nájezdy začínali:

D. Vinárek vstřelil míček mezi nohy brankáře. Soupeř branku nevstřelil.

T. Klement vstřelil branku pod břevno gólmana na levé straně. Soupeř branku nevstřelil.

K. Marek již svůj nájezd nejel a Opavští vyhráli 5:4 a měli velikou radost z prvního vítězství v jarní části sezóny.

Sestava Opavy: Gólman: D. ProcházkaHráči: A. Franěk, K. Grodecký, D. Kantor, T. Klement, M. Kučera, K. Marek, M. Menšík, M. Palyzová, D. Plachetka, P. Prášilová, J. Štindl, D. Vinárek, P. Wallik

Střelci branek: P. Prášilová, M. Menšík, J. Štindl, M. Kučera, T. Klement (náj.)

HBK Medokýš Martin - SHC Opava 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Po krátké pauze jsme se utkali ze soupeřem ze Slovenského Martina. Hráči soupeře byli velmi nažhavení a vyhecovaní a šli do každého souboje naplno, což některým našim hráčům dělalo problémy.

V zápase jsme se ujali vedení brankou K. Marka v 2. minutě, který běžel sám od modré čáry a útok proměnil. V první třetině jsme měli 3 vyloučení, které naše obrana zvládla, ale bylo to citelné oslabení naší útočné hry.

V druhé třetině jsme hráli přesilovku 5 proti 3, ale i přes několik šancí a trefení tyče jsme branku nevstřelili. Další naše šance také ztroskotaly na brankáři soupeře. Oslabení 3 proti 4 jsme ubránili. V této třetině se zranil D. Vinárek a tak se musely hráči prostřídat.

Do poslední třetiny šli naši hráči s odhodláním otočit výsledek. Šancí jsme měli hodně, střely od modré čáry, ale nenašly cestu do brány a naše dorážky se nedařily. Soupeř bohužel vsítil branku na 3:1. Ke konci zápasu šlo vidět, že někteří naši hráči mají problém s kondicí, na které musí do budoucna zapracovat.

Střelci branek: K. Marek