Start soutěže starších žáků v Opavě

09.10.2021

Liga starších žáků - Morava

Dvojzápas s HBC Malenovice

Po dlouhých diskuzích jakým systémem a s kým se bude hrát soutěž straších žáků na Moravě se uskutečnil dvojzápas v Opavě. Na celé Moravě jsou do soutěže přihlášeny pouze týmy SHC Opava a HBC Malenovice, proto se hledaly pravidla, aby soutěž byla objektivní a týmy mohly hrát o mistra ČR. V současné době jsou domluveny pro podzimní část zápasy s Malenovicemi a 2 vložené turnaje s některým z týmů z Východních Čech.

V sobotu 9.10. bylo v Opavě mrazivé počasí. Ve stejném termínu byl i turnaj přípravek, kde jsme také měli své zástupce a tak měl trenér k dispozici méně hráčů. Zápasů se nemohl zúčastnit hlavní trenér D. Marek a tak tým vedl M. Dobrotka. Zápasy se již hrají 3x15minut.

SHC Opava - HBC Malenovice 1:10

S ohledem na hledání brankáře v týmu Opavy se do brány postavila P. Prášilová, pro kterou to byl křest ohněm od začátku. Na hráčích byla vidět nervozita z prvního zápasu ve vyšší kategorii a bohužel jsme rychle dostali 4 góly. Na opavské straně bylo hodně vylučovaných hráčů a tlak Malenovic sílil. Z opavských hráčů vstřelil branku pouze Matěj Klement po úniku a pěkné přihrávce před bránu od Lukáš Budy.

Sestava Opavy:Gólman: P. PrášilováHráči: L. Buda, A. Bereiter, D. Dobrotka, L. Evják, D. Foltys, O. Kalus, M. Klement, M. Palyza, T. Palzer, J. Prášil, Š. Škarda

Střelci branek: M. Klement

SHC Opava - HBC Malenovice 5:10

Pro odpolední zápas proběhla v opavské brance výměna, kdy se mezi tyče postavil M. Stanjura a podal velmi dobrý výkon. Opava vsítila první gól z hole L. Budy. Šlo vidět, že si hráči vzali k srdci rady trenéra Dobrotky po prvním zápase a soupeři jsme byli vyrovnanějším soupeřem. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou až do stavu 4:5, kde následně Malenovice utekly až na výsledných 5:10.

Sestava Opavy:Gólman: M. StanjuraHráči: L. Buda, A. Bereiter, D. Dobrotka, L. Evják, D. Foltys, O. Kalus, M. Klement, M. Palyza, T. Palzer, J. Prášil, Š. Škarda

Střelci branek: L. Buda, D. Dobrotka, L. Evják, O. Kalus, M. Klement

Komentář M. Dobrotky k zápasům "Děkujeme všem rodičům, že přišli fandit a hráče povzbuzovali. Na hráčích bylo vidět, že některé situace ještě nemáme zažité a je třeba na nich pracovat na tréninku. V zápase pak přidat více agresivity, rychlosti a být méně vylučovaní. Naši gólmani podali standardní výkony, ale na vítězství to bohužel nestačilo."