Střelecké hody starších žáků v Karviné

12.11.2022

Za dalšími venkovními zápasy vyrazili naši starší žáci do Karviné. V 5. a 6. zápase sezóny jsme nasadili již čtvrtého gólmana, tentokrát se do branky postavila P. Prášilová. V zápasech jsme hráli s 5 obránci a 6 útočníky.

HbK Karviná - SHC Opava 3:10 (1:3, 1:4, 1:3)

Plastové hřiště bylo na začátku utkání mokré, což některým hráčům dělalo problém s pohybem. S ohledem na předchozí výsledky soupeře si naši hráči mysleli, že to bude jednoduché utkání, ale Karvinští bojovali. Soupeře jsme uzavřeli v jeho obranné třetině a snažili jsme se vstřelit branku. Skóre zápasu otevřel v 2. minutě A. Bereiter, kdy před brankou dorážel střelu T. Klementa, 1:0. Možnost navýšit skóre měli L. Buda střelou do betonů, M. Palyza střelou od modré čáry, K. Marek střelou z levé strany. V 7. minutě vstřelil branku M. Klement po nahrávce z rohu hřiště od T. Palzera, 2:0. Domácí snížili v 10. minutě po dorážce před brankou k tyči, 2:1. L. Buda mohl vstřelit branku po útěku od modré čáry, ale gólman jej vychytal. Skóre třetiny zakončil T. Palzer po nahrávce z rohu hřiště od A. Bereitera, 3:1.

Na osychajícím hřišti zvýšil vedení v 21. sekundě utkání A. Bereiter po nahrávce z levé strany od T. Palzera, 4:1. Ještě v probíhající 16. minutě dal gól T. Palzer, kdy dostal přihrávku z obrany na modrou čáru od M. Klementa a utíkal sám na brankáře a kličkou do backhandu zvýšil na 5:1. Také domácí se dostávali do šancí, v 18. minutě po chybě našeho obránce vstřelili branku na 5:2. Naše brankářka předvedla pěkné zákroky lapačkou, nebo zalehnutí míčku po střelách od modré čáry. Opavští hráči měli šance i při hře v oslabení, M. Klement utekl za obranu a šel sám na brankáře, O. Kalus střílel z mezikruží, ale ani jeden branku nevstřelil. Branku na 6:2 dal po kličce před branou L. Buda, po nahrávce od A. Bereitera v 27. minutě zápasu. Skóre druhé třetiny uzavřel střelou od modré čáry T. Klement, kdy prostřelil všechno před brankou a trefil prostor mezi nohy brankáře, 7:2. Šance ještě měli M. Klement, Š. Škarda i L. Buda.

Na startu třetí třetiny měli naši hráči výhodu přesilové hry, ale vedení jsme nezvýšili. Ve 33. minutě vstřelil gól pod břevno Š. Škarda střelou z pravé strany hřiště, 8:2. Další šanci měl K. Marek po zavezení míčku po pravé straně od A. Bereitera, ale brankář jeho střelu kryl. Hattrick v tomto zápase zkompletoval v 37. minutě A. Bereiter, který střílel od modré čáry, 9:2. Karviná snížila na 9:3 v 39. minutě, kdy našim obráncům utekl D. Mikuš. Ve 41. minutě si týmy vyzkoušeli hru 4 na 4, pozornost brankáře vyzkoušel střelou D. Vinárek, ale branka z toho nebyla. Výsledek utkání se zastavil na skóre 10:3, kdy poslední branku vstřelil T. Palzer po nahrávce zleva od M. Klementa.

Na soupisce jsme měli více hráčů a byla tak možnost si vyzkoušet i různé kombinace ve hře. Ale některé akce naši hráči řešili zbrkle a nebo neuváženě, protože se stále snažili vstřelit branku a nehledat lépe postaveného spoluhráče. Přesilové hry se nám vůbec nedařily a v oslabení jsme branku nedostali. Bohužel vše vychází z vyhraného buly, což se nám také nedařilo a museli jsme pak více bojovat o míček. Na branku domácích jsme vyslali 50 střel, ale pouze 10 jich skončilo v jejich bráně. Konečné skóre je 10:3 (rozdíl oproti oficiálnímu zápisu z utkání).

Sestava Opavy:
Gólman: P. Prášilová
Hráči: A. Bereiter, L. Buda, O. Kalus, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, K. Marek, M. Palyza, T. Palzer, Š. Škarda, D. Vinárek

Střelci branek: 3x A. Bereiter, 3x T. Palzer, L. Buda, M. Klement, T. Klement, Š. Škarda

HbK Karviná - SHC Opava 4:10 (0:1, 1:7, 3:2)

Po krátkém odpočinku se oba soupeři postavili k druhému zápasu. Domácí vstoupili do utkání aktivně a první šance pochytala P. Prášilová. Ve 3. minutě jsme měli výhodu přesilové hry, ale žádný gól nepadl. Po dalších vyloučeních se hrálo chvíli i 3 na 3, ale skóre zápasu se nezměnilo. První gól vstřelil L. Buda v 8. minutě po přihrávce zprava od T. Palzera, 1:0. Šanci měl O. Kalus, který střílel mezi nohy brankáře, M. Klement střílel do vesty brankáře, J. Kalužík napřáhl od modré čáry. Pěkné zákroky, hlavně betony, předváděla i P. Prášilová. První třetinu jsme vyhráli 1:0.

Ve 13. sekundě druhé třetiny dal gól M. Klement, který před branou nastavil hůl do střely z pravé strany od A. Bereitera a míček prošel gólmanovi mezi nohama, 2:0. Střely na branku vyslali T. Klement, M. Palyza, M. Klement, ale další gól jsme nepřidali. V 19. minutě dal branku O. Kalus střelou z mezikruží do pravého růžku domácí branky, 3:0. Na 4:0 zvyšoval po sólu z obranného pásma a kličce brankářovi do backhandu M. Klement. V 22. minutě našel L. Buda nahrávkou před brankou volného T. Palzera, který zakončoval do prázdné brány, 5:0. Karviná vsítila branku v přesilové hře, kdy střelu od modré čáry hráči tečovali mezi nohy naší brankářky, 5:1. Další útok opavských hráčů zakončil M. Klement, který běžel podél pravého mantinelu a kličkou do středu hřiště následně přehodil ležícího brankáře, 6:1. Ve 29. minutě ukázal své rychlé ruce L. Buda, který zasunul míček mezi nohy brankáře zpoza brány, 7:1. Skóre třetiny završil A. Bereiter v 30. minutě, kdy dostal nahrávku na modrou čáru a s míčkem doběhl až do branky, 8:1.

Na začátku třetí třetiny M. Klement doběhl nahozený míček přes celé hřiště a nahrával před branku K. Markovi, jehož úmysl na kličku brankář vystihl. Po ztrátě v naší obraně běžel útočník domácích na P. Prášilovou, ale ta šanci vychytala. Ve 33. minutě dal svoji 4 branku M. Klement střelou k tyči po přihrávce od T. Palzera, 9:1. Karviná se začínala dostávat do šancí a snížili na 9:2 střelou z mezikruží, odrazem od tyče. Ve 39. minutě unikající domácí útočník po pravé straně nahrál před naší bránu volnému D. Jamniczovi a ten vsítil branku do prázdné brány, naše brankářka se nestačila přemístit, 9:3. Desátý gól našeho celku dal T. Palzer střelou zápěstím pod břevno po nahrávce K. Marka. Poslední slovo měli domácí a snižovali na konečných 10:4 z našeho pohledu. Závěr pěkného zápasu poznamenalo pošťuchování a drobné fauly a dohrávalo se v počtu 4 ku 3. Závěrečnou třetinu jsme nakonec prohráli 3:2.

V zápase jsme na branku soupeře vyslali 49 střel a dali 10 branek. Nejvíce se dařilo M. Klementovi, který dal 4 branky, v kanadských bodech nejvíce T. Palzerovi 2+3 a L. Budovi 2+2. V zápase se nedařilo obráncům, kteří nevstřelili branku a jejich střely míjely branku domácích. P. Prášilová v brance předvedla pěkný a statečný výkon a pochytala 20 střel. Naši hráči také musí zlepšit vhazování, protože většinu prohrávali a vybojování míčku zpět je stojí hodně sil.

Výsledkem obou zápasů v Karviné jsou 2 výhry a 20 vstřelených branek, ale naší hru musíme ještě vylepšit, abychom uspěli proti silnějším soupeřům. V neúplné tabulce jsme po šesti venkovních zápasech na 4 místě z šesti týmů.

Střelci branek: 4x M. Klement, 2x L. Buda, 2x T. Palzer, A. Bereiter, O. Kalus