Tři remízy v Opavě

20.09.2022

Nová sezóna mladším žákům začala turnaji v Opavě a v Jihlavě. Do soutěže je přihlášených 9 týmů, bude se hrát formátem turnajů vždy ve 2 městech po 4 týmech a 9 tým má volno. V soutěži máme i 2 slovenské soupeře: Zohor a Martin.

Prvního turnaje v Opavě se zúčastnily celky Karviné a Martina, celek Poruby nedorazil protože měl hodně nemocných hráčů. Nakonec se odehrály pouze 3 zápasy v hrací době 3x10 minut. Turnaj se odehrál za nestálého počasí, střídalo se sluníčko a déšť a podmínky byly pro všechny hráče velmi náročné. Pro většinu hráčů to byl první turnaj na velkém hřišti a také se seznamují s pravidly oproti přípravkám.

SHC Opava - HbK Karviná 4:5ss (1:0, 1:0, 2:4)

První zápas letošní sezóny jsme sehráli proti Karviné. Zápas byl ze začátku plný nepřesností a hráči se také prali i s mokrým hřištěm. První gól vsítil v 5. minutě po krásném sólu podél mantinelu Kryštof Marek, který přeběhl polovinu hřiště a zavěsil podél gólmana. Na branku Karviné šlo spousty střel, ale soupeře podržel jejich gólman.

Do druhé třetiny vstoupili Opavští aktivně a zasypali branku soupeře střelami. Před branou nepřesně střílela P. Prášilová a střelou mezi kruhy vyzkoušel gólmana D. Kantor. Branku se povedlo vsítit po vyhraném buly v 17. minutě T. Klementovi střelou do horního růžku branky soupeře.

Ve 36. sekundě třetí třetiny vsítil gól na 3:0 D. Vinárek po nahrávce z rohu hřiště od K. Marka. Ve stejné minutě zvýšila vedení Opavských na 4:0 P. Prášilová po dorážce před brankou. Utkání měli domácí ve své moci a na branku soupeře posílali jednu střelu za druhou. Soupeř z Karviné dal první gól v 27. minutě kdy snižoval na 4:1. Poslední minuta se Opavským nepovedla, kdy soupeř vyhrál buly a po ztrátách domácích snížil až na 4:3. Opavští žáčci bojovali a chtěli ještě zvýšit svůj náskok, ale 19 sekund před koncem jim utekl útočník Karviné a vyrovnal zápas na výsledných 4:4. Soupeř tak za posledních 55 sekund vsítil 3 góly.

Po domluvě rozhodčích s trenéry se zápas rozhodoval v samostatných nájezdech o 5 hráčích. Hned první nájezd proměnil D. Vinárek, P. Prášilová nedala, J. Štindl trefil břevno, T. Klement trefil tyč a M. Kryštof neproměnil. Soupeř z Karviné proměnil 2 nájezdy a připsal si tak vítězství 5:4 po nájezdech.

Sestava Opavy:
Gólman: Š. Novotný
Hráči: D. Kantor, T. Klement, M. Kučera, K. Marek, M. Menšík, P. Prášilová, J. Štindl, D. Vinárek

Střelci branek: K. Marek, T. Klement, D. Vinárek, P. Prášilová

SHC Opava - HBK Mědokýš Martin 2:1ss (0:0, 1:1, 0:0)

Hráči Martina měli v nohách předchozí zápas s Karvinou a naši hráči měli pauzu.

Opavští hráči se oklepali z nájezdů v předchozím zápase a byli v zápase od začátku aktivní. Posílali na branku soupeře jednu střelu za druhou, ale nemohli prostřelit brankáře soupeře. V první třetině tak gól nepadl.

V druhé třetině byl aktivní D. Vinárek, který často prověřoval střelecky gólmana soupeře. Branku až vsítila z prostoru před branou P. Prášilová ve 13. minutě utkání po přihrávce K. Marka z rohu hřiště. Naši hráči hráli také přesilové hry, ale gól se vsítit nepodařilo. Gól na 1:1 naopak vstřelil soupeř střelou od modré čáry.

V závěrečné třetině měli šance na vstřelení branky J. Štindl, kdy brankář vyrazil jeho střelu do horní části branky a také M. Menšík běžel sám na gólmana, který jej vychytal.

Také třetí utkání tohoto turnaje dospělo do samostatných nájezdů. Naši hráči jeli ve stejném složení jako v předchozím zápase (Vinárek, Prášilová, Štindl, Klement, Marek), kdy nájezd proměnil pouze J. Štindl střelou mezi nohy gólmana. Soupeře vychytal náš gólman Š. Novotný, který nepustil žádný nájezd a tak Opavští vyhráli utkání 2:1 po nájezdech.

Střelci branek: P. Prášilová, J. Štindl

Poslední utkání dne:

HbK Karviná - HBK Mědokýš Martin 2:3ss (0:0, 1:1, 1:1)

Všechny tři utkání skončily remízou, zápasy bylo velmi napínavé. Týmy jely nájezdy, každý jel 5 nájezdů - finální výsledky jsou ještě v řešení ligové komise, která dá rozhodnutí o započtení do tabulky.