Turnaj krajů v Pardubicích kategorie U13

13.09.2021

Na začátku nové sezóny proběhl turnaj mladších žáků, pro většinu hráčů to bylo rozloučení s touto kategorií. Turnaje se účastnilo pouze 7 krajů. Výběr Moravskoslezského kraje vedli trenéři D. Marek, M. Hubáček a L. Klement. Bohužel celý kraj trápí nedostatek hráčů a tak byl výběr složen převážně z hráčů našeho SHC Opava (12) a doplněn hráči z Karviné a Havířova.

Soupiska MS kraje:

Brankáři: Filip Růžička (Karviná), Lukáš Volf (Havířov)

Obránci: Mikuláš Palyza (Opava), Adam Bereiter (Opava), Daniel Foltys (Opava), Štěpán Škarda (Opava)

Útočníci: Tobiáš Palzer (Opava), Lukáš Buda (Opava), Dennis Dobrotka (Opava), Matěj Klement (Opava), Tobiáš Klement (Opava), Ondřej Kalus (Opava), Jakub Štindl (Opava), Kryštof Marek (Opava), Tomáš Osička (Karviná)

Zázemí jsme našli v nedaleké Chrudimi. Na stadionu ve Svitkově bylo po celý víkend pěkné letní počasí a cestu na stadion si našli i fanoušci, kteří v některých zápasech vytvořili pěknou atmosféru.

Celkově jsme odehráli 6 zápasů, z toho 4 v sobotu a 2 v neděli.

Středočeský kraj - Moravskoslezský kraj 8:0 (5:0, 3:0)

V tomto utkání jsme rychle zjistili, jakou sílu máme v brankáři Filipovi Růžičkovi, který nám vychytal ještě pěkný výsledek a po zásluze byl zvolen hráčem zápasu na straně MS kraje. Zápas nám ukázal, jak na tom týmy jsou a jakou mají sílu. Náš tým hrál zápas po delší době a vázla spolupráce a pohyb před brankou.

Moravskoslezský kraj - Hlavní město Praha 2:14 (0:10, 2:4)

V dalším utkání nás čekal asi nejsilnější soupeř turnaje Praha. Provedli jsme výměnu brankáře, kdy do brány šel Lukáš Volf a také předvedl statečný výkon a zabránil spoustě gólů, o čemž svědčí poměr střel 7:49. Hodně gólů bylo po dorážkách, po tečích a zpoza branky. Náš první gól turnaje dal Tobiáš Palzer, kdy utekl obráncům a upravil na 1:10. V zápase šel několikrát sám na brankáře Matěj Klement, který utekl obraně, ale gól se mu vsítit nepovedlo. Náš druhý gól dal Tomáš Osička po skvělé práci před brankou a zakončením pod břevno. Hráčem utkání za MS kraj byl zvolen M. Klement pro svoji aktivitu v útoku.

Moravskoslezský kraj - Pardubický kraj 0:3 (0:1, 0:2)

Proti domácímu výběru, který měl velmi vyrovnaný tým, nás čekal náročný zápas. V zápase jsme se mohli opřít o skvělý výkon brankáře Filipa Růžičky, který vychytal domácí útočníky a pustil pouze 3 góly. Zápas byl plný šancí, ale našim hráčům chyběl klid na hokejkách a přesná střela. Hráli jsme také 2x v oslabení, které jsme uhlídali. Hráčem utkání za MS kraj byl zvolen T. Palzer.

Moravskoslezský kraj - Královehradecký kraj 1:5 (0:4, 1:1)

V posledním zápase dne, již za umělého osvětlení naši borci nastoupil proti výběru Královehradeckého kraje. Do brány se vrátil Lukáš Volf. Hráčům se bohužel nevydařil nástup do zápasu a již v 7 sekundě utkání jsme inkasovali branku. Ve druhém poločase vsítil gól po samostatném úniku Matěj Klement, střelou mezi betony gólmana. Zápas byl vyrovnaný i na střely v poměru 11:12. Po celý zápas byl aktivní K. Marek, který se pak stal hráčem utkání na straně MS kraje.

Ústecký kraj - Moravskoslezský kraj 10:0 (2:0, 8:0)

Do našeho prvního nedělního zápasu nastoupil do brány Lukáš Volf, kterému se povedl první poločas a dostal jen 2 góly. Vstup do druhého poločasu hráčům nevyšel a do 4 minuty dostali 4 góly. Na gólmana naši hráči vyslali celkem 4 střely, což nevedlo k tíženému gólu. Hráčem utkání za MS kraj byl za svůj výkon v bráně zvolen L. Volf.

Zlínský kraj - Moravskoslezský kraj 4:2 (3:1, 1:1)

Moravské derby vyšlo na náš poslední zápas a u obou týmů to byl souboj o první vítezství v turnaji. Naši hráči začali aktivně, ale po ztrátách a rychlém útoku prohrávali 0:2. Snížit se povedlo střelou od modré čáry M. Palyzovi. Nepovedlo se nám udržet příznivý stav a 7 sekund před koncem poločasu zvýšil Zlínský kraj na 3:1. Nástup do druhé půle se hráčům povedl a v 1. minutě vsítil gól T. Palzer po přihrávce L. Budy zpoza brány. Naši hráči se po celý zápas snažili, ale soupeř byl houževnatý a aktivnější. Zlínští nakonec vyhráli 2:4. Hráčem utkání za MS kraj byl za svůj výkon zvolen M. Palyza.

Statistiky celého turnaje v Pardubicích U13:

Vítězi víkendového klání se stali borci Hlavního města Prahy, kdy rozhodoval lepší vzájemný zápas s krajem Ústeckým. Výběr MS kraje se umístil na 7 místě.

Pro naše hráče i trenéry byl turnaj velkým ponaučením. Je také velký rozdíl mezi počtem vybíraných hráčů na Moravě a v Čechách do jednotlivých výběrů. Turnaj byl skvělá zkušenost pro hráče a doufejme, že pílí a soustředěním na tréninku budeme brzy ostatním krajům rovnocenným soupeřem.