Turnaj starších žáků v Porubě

30.04.2022

Narychlo svolaný turnaj starších žáků uspořádala za pěkného slunečného počasí Poruba, která se na jeden turnaj přidala do naší skupiny Morava. Opět dorazil i tým ze Slovenského Martina a náš stálý soupeř z Malenovic. Náš tým tak sehrál 3 zápasy. Celý turnaj se odehrál systémem 2x15 minut. Chybělo nám několik hráčů, a hlavně brankář, a tak se v bráně střídali hráči z pole.

TJ Sokol Poruba - SHC Opava 2:1ss (1:1, 0:0)

V prvním utkání na nás čekal domácí tým z Poruby. Našim hráčům dlouho trvalo, než se srovnali s asfaltovým povrchem. Do brány se opět po delší pauze statečně postavil Mikuláš Palyza, který měl několik pěkných zákroků, ale je vidět že je to hráč a ne brankář.

Poruba šla do vedení v 6. minutě v přesilové hře, kdy střelou od modré čáry D. Kočí překvapil brankáře. Opavští hráči srovnali ve 13. minutě, kdy svůj první gól v kategorii vsítil z prostoru před branou střelou k tyči J. Kalužík.

Utkání bylo vyrovnané a Porubu podržel jejich gólman, kterému naši hráči neuměli dát gól. Šance měli T. Palzer střelou vedle tyče, M. Klement samostatným útěkem nebo i L. Buda.

Zápas tak dospěl k samostatným nájezdům, kde za Opavské dal gól pouze L. Buda. Nájezd neproměnili M. Klement a T. Palzer. Z týmu Poruby nájezd proměnili 2 hráči a zápas tak vyhráli 2:1 po nájezdech.

Sestava Opavy:
Gólman: M. Palyza
Hráči: L. Buda, A. Bereiter, L. Evják, O. Kalus, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, T. Palzer, Š. Škarda

Střelci branek: J. Kalužík

SHC Opava - HBC Malenovice 0:5 (0:2, 0:3)

Po dvouzápasové turnajové pauze jsme se utkali s tradičním soupeřem z Malenovic. Do brány se nyní postavil L. Buda, který náš tým svým výkonem podržel a ukázal pěkné zákroky a 2x mu pomohla i branková konstrukce.

Již ve 3. minutě šel soupeř do vedení 1:0 v přesilové hře střelou od modré čáry. Následně měl šanci M. Klement, ale sám proti gólmanovi svoji šanci neproměnil. Soupeř svým tlakem u brány zvýšil na 2:0 ve 4. minutě.

V druhém poločase opět hráči Opavy doplatili na střeleckou nemohoucnost, kdy nemohli míček protlačit do brány a vsítit gól. U hráčů Malenovic se projevila větší herní vyspělost a důraz v soubojích u mantinelů i před branou, kde své střely doráželi, a nakonec vsítili další 3 góly. Opavští měli pouze 7 střel na bránu a zápas skončil výsledkem 0:5 pro soupeře z Malenovic.

Gólman: L. Buda
Hráči: A. Bereiter, L. Evják, O. Kalus, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, M. Palyza, T. Palzer, Š. Škarda

SHC Opava - HBK Mědokýš Martin 1:6 (0:4, 1:2)

Ihned po zápase s Malenovicemi se naši hráči postavili proti soupeři z Martina. V brance zůstal L. Buda, který měl v utkání spousty práce a předvedl pěkné zákroky v brankovišti.

Naši hráči za celé utkání vystřeli pouze 4x na gólmana soupeře. Gól jsme dali pouze po útěku M. Klementa, kdy jeho střelu následně dorazil do brány A. Bereiter, který ale pouze kosmeticky upravil konečný výsledek na 1:6.

V utkání byl vidět rozdíl ve fyzické kondici obou týmů a hlavně v rozdílném poměru střel 4:21 pro Martin.

Střelci branek: A. Bereiter