Turnaj starších žáků ve Svitavách

23.10.2021

Za chladného počasí se v kryté hale ve Svitavách uskutečnil meziregionální turnaj 4 týmů. Hrací doba pro turnaj byla 2x10minut a každý tým odehrál 3 utkání. Na turnaji jsme sestavili 2 pětky a v brance chytala Pepina. Celý turnaj jsme odehráli bez vyloučeného hráče, což je velké plus oproti minulým zápasům.

Účastníci: TJ Sršni Svitavy, HBC Rangers Opočno, HBC Malenovice, SHC Opava

Sestava Opavy pro turnaj:
Gólman: P. Prášilová (Pepina)
Hráči: D. Dobrotka, L. Evják, D. Foltys, J. Hnojil, M. Klement, T. Klement, K. Marek, M. Palyza, T. Palzer, Š. Škarda

Střelci branek v turnaji: T. Klement 2x, M. Klement

SHC Opava - HBC Malenovice 3:2 (0:2, 3:0)

V prvním zápase jsme se utkali s Malenovicemi. Trenéři hráče upozorňovali na start zápasu, ale již v 16. sekundě z 1 střely jsme dostali gól na 0:1. Poločas nakonec skončil za stavu 0:2, kdy Malenovice dali gól v 8. min. z dorážky střely před brankou. Na druhý poločas se hráči více koncentrovali a měli i více šancí. Ve 14. min. utkání vsítil svůj první gól benjamínek Tobiáš Klement po střele T. Palzera dorazil míček před branou. V 17. min. Matěj Klement vyrovnal na 2:2 střelou mezi kruhy, kdy míček přeskočil brankáře a zapadl do brány. Již po 25 sekundách a skvělém pasu z obranného pásma od T. Palzera doběhl míček M. Klement a přihrál před bránu T. Klementovi, který zvýšil pod břevno brány na konečných 3:2. Zápas byl velmi vyrovnaný o čemž svědčí i poměr střel 17:14 pro opavské. I trenéři byli spokojeni, protože hráči pochopili, že když se zabojuje, je možné porazit každého.

SHC Opava - TJ Sršni Svitavy 0:8 (0:7, 0:1)

K zápasu jsme nastoupil se stejnou sestavou. Soupeř měl ve svém týmu hned 4 děvčata. Po našem předchozím vítězství zůstali ještě hráči myšlenkami u vítězství a opět zaspali začátek, kdy jsme 1. gól inkasovali již ve 31. sekundě zápasu. Bohužel chyby se kupily a v 6. minutě zápasu jsme již prohrávali 0:7, kde soupeř lehce procházel naší obranou a góly dával často z dorážek a nebo z nebráněných střel na bránu. Druhý poločas jsme více zabojovali a soupeře jsme zastavili. Za celé utkání jsme na soupeře vyslali pouze 7 střel a žádná do brány neprošla. Bohužel ani střela D. Dobrotky, která orazítkovala břevno.

SHC Opava - HBC Rangers Opočno 0:3 (0:2, 0:1)

Po krátké pauze jsme sehráli poslední naše utkání s Opočnem. Hráči si již vzali k srdci start utkání a brzy neinkasovali. Snažili jsme se prosadil a vstřelit gól, což se nám bohužel nepovedlo. Bránění jsme soustředili na nejvyššího a nejlepší střelce soupeře O. Kleštince, ale v 6. min. se prosadil, kdy oběhl obránce a sám pohodlně vsítil gól na 0:1. Naše útočná fáze se nám nedařila a střel na branku moc nepřibývalo. V 9. min. jsme inkasovali na 0:2 střelou od modré čáry, kterou Pepina přes bránící hráče neviděla. V zápase pak Pepina předvedla pěkné zákroky, kdy několikrát zabránila gólům při samostatném útoku soupeře nebo při dorážkách. Našim hráčům se v tomto zápase nedařilo a nebyli jsme schopni vsítit gól, za celý zápas jsme vyslali na bránu soupeře pouze 5 střel, což je velmi málo. Gól na konečných 0:3 jsme obdrželi v 18. min. zasunutím míčku zpoza branky.

Komentář hlavního trenéra D. Marka k turnaji "Povedl se nám vstup do turnaje, protože jsme porazili našeho tradičního soupeře z Malenovic, kdy jsme skóre dokázali otočit. V dalších utkáních se soupeři z Čech musíme sportovně uznat, že soupeři hráli rychleji, více běhali, dokázali si přihrát a měli větší přehled na hřišti, což i naši hráči po turnaji uznali. Každý zápas a takovýto turnaj je pro mladé hráče velikým přínosem, neboť sami pak vidí, jak se hraje jinde a kde je potřeba se zlepšit. Celý turnaj se odehrál v pěkné kryté hale a v příjemné atmosféře všech týmů."