V Opavě se mladším žákům nedařilo

26.03.2023

Do domácích zápasů jsme vstoupili s širokou soupiskou, kde přibyli hráči z přípravky a také nováčci. Na zápasech bylo vidět, že hráči mají problém s orientací na velkém hřišti, s pravidly a hlavně vystřelit na bránu, což se také projevilo na výsledcích. Zápasy se hrály 3x10minut.

SHC Opava – TJ Sokol Poruba 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Do prvního zápasu se do brány postavil D. Procházka, v zápase na něj šlo pouze 8 střel, ale většinou to byly rychlé protiútoky Poruby a bohužel propustil 2 branky. Po celý zápas naši hráči vytvářeli tlak na brankáře hostů, ale ten se rozchytal k výbornému výkonu a pochytal našich 30 střel. V utkání jsme vstřelili pouze 1 branku v 6. minutě T. Klement střelou z mezikruží, po nahrávce z rohu od P. Prášilové. I přes závěrečnou hru hostů bez brankáře jsme vyrovnat nedokázali. Bylo vidět, že mladí hráči potřebují na sobě zapracovat a zápas je v jiném tempu než trénink a na tréninku musí více makat.

Sestava Opavy:Gólman: D. ProcházkaHráči: A. Franěk, K. Grodecký, M. Jaroš, D. Kantor, T. Klement, M. Kučera, A.Kopp, K. Marek, M. Menšík, D. Plachetka, P. Prášilová, J. Štindl, D. Vinárek, P. Wallik

Střelci branek: T. Klement

SHC Opava – Eagles Brno 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)

Hráči Brna byli po krátké pauze našimi dalšími protihráči. V předchozím zápase porazili Porubu 14:0. V naší bráně se ukázala P. Prášilová, která si hodně zachytala. Většina zápasu se odehrávala před naší branou a hráči byli pod velkým tlakem. Brankářka nás podržela svým jistým a výborným výkonem, míčky nevypadávaly a lapačka skvěle fungovala. Naše útoky byly ojedinělé a branku jsme Brnu nakonec nevstřelili. Skóre utkání skončilo 0:6 pro hosty z Brna, poměr střel na bránu byl 6:32. Ke konci zápasu bylo vidět na našich nejzkušenějších hráčích, že měli v nohách sobotní zápasy ve starší kategorii a nejmladší je v útoku nepodpořili.

Sestava Opavy:Gólman: P. Prášilová (D. Procházka)Hráči: A. Franěk, K. Grodecký, M. Jaroš, D. Kantor, T. Klement, M. Kučera, A.Kopp, K. Marek, M. Menšík, D. Plachetka, J. Štindl, D. Vinárek, P. Wallik