Výlet do Přerova

09.10.2021

V sobotním dopoledni se konal turnaj na asfaltu v Přerově. Na turnaj dorazily týmy z Karviné, Malenovic, Vsetína, Poruby a náš SHC Opava. Domácí tým turnaj pouze pořádal. Počáteční ranní mrazíky naše hráče neodradily a turnaj proběhl za pěkného sluníčka.

Z důvodu nemoci a absencí jsme nesestavili tým minipřípravky. Hráči se, ale i tak těšili na zápasy a spousty gólů. Nakonec jsme odehráli 3 zápasy, kde se v brance vystřídali Patriček a Kuba. Ostatní soupeři přijeli hlavně s mladšími hráči a v utkáních padalo hodně branek. Hráči si také vyzkoušeli buly, střídání, samostatné nájezdy a hlavně atmosféru zápasů.

Také v hokejbalu se projevuje nedostatek hráčů, proto nebyly obsazeny plnohodnotně všechny kategorie. To se pak ukazuje v kvalitě zápasů.

"V Opavě se potýkáme s nedostatkem mladších hráčů, hlavně nám chybí děti ve věku 5-8let, tak abychom obsadili vždy i nejmenší kategorii. Tréninky máme na kvalitní plastové ploše a jde vidět, že děti dělají velké pokroky. Zápasy se hrají pouze na třetině hřiště a děti mají z každého vstřeleného nebo chyceného gólu velikou radost." Podotkl trenér Lukáš Klement