Z Brna jedou starší žáci s prázdnou

22.04.2023

Odložený zápas z podzimní části a jediný venkovní v jarní části sezóny čekal starší žáky za pěkného slunečného počasí v Brně. Do Brna jsme se vydali již s tradičním počtem 10 hráčů, domácí měli k dispozici 16 hráčů. Společným ukazatelem pro obě utkání byla produktivita na buly, kdy jsme většinu prohráli. A také nedisciplinovanost některých našich hráčů, kteří byli zbytečně vyloučeni a zbylým hráčům pak v oslabení ubývaly síly. Náš útok na 3. místo v tabulce se nepodařil a se soupeřem jsme prohráli všechny 4 zápasy v sezóně.

HBK Bulldogs Brno - SHC Opava 7:5 (2:2, 1:2, 4:1)

První branku v utkání vstřelili domácí hráči po náhozu na naší branku a snaze našich útočníků o odraz míčku rukou si dali vlastní branku. Snížit se opavským povedlo v 5. minutě po střele od mantinelu od M. Palyzy a dorážce před branou osamoceného T. Palzera, 1:1. Do vedení jsme se dostali v 11. minutě, kdy míček vybojoval T. Klement a nahrál před bránu A. Bereiterovi, který trefil horní roh brněnské branky, 1:2. Třetinu uzavřely zmatky v naší obraně a srovnání soupeře na 2:2. Za třetinu jsme si dali dva vlastní góly.

Druhou třetinu jsme začali aktivně a v našem oslabení jsme měli několik šancí, ale ani jedna ze tří střel brankou neskončila. Skóre na naší stranu jsme otočili v 18. minutě střelou mezi nohy gólmana od M. Klementa, kterému z rohu hřiště nahrával T. Klement. Další navýšení skóre na 2:4 se našim hráčům povedlo v 19. minutě po pěkné nahrávce J. Kalužíka osamocenému O. Kalusovi. Soupeř, ale nesklonil hlavu a bojoval a 8 sekund před koncem třetiny snížil na 3:4.

V poslední třetině se očekával souboj o každý metr brněnského hřiště. Naši obránci se také chtěli zapojit do útočení, což se ale nepovedlo M. Palyzovi, který při jednom ze svých výletů ztratil na polovině míček a soupeř následně využil přečíslení 3 na 1 a vyrovnal na 4:4. Během dalších 16 sekund a naší nekoncentrovanosti soupeř skóre otočil na 4:5. Našim hráčům se dostavila nervozita na hokejky což vyvrcholilo v 38. minutě, po prohraném buly v útočné třetině a následném rychlém protiútoku domácích se skóre měnilo na 4:6. Ve 42. minutě jsme dostali k dispozici přesilovku 5 proti 3, kterou jsme využili hned po 16 sekundách, kdy po velkém závaru a nepřehledné situaci před branou míček dotlačil do brány M. Klement a snížil na 5:6. Při našem vyloučení a hře 4 na 4 soupeř zvýšil vedení na 5:7 a uzavřel skóre zápasu.

Utkání bylo vyrovnané, střelecky 22:19 a na vyloučení 4:5. Trochu více ze hry a štěstí měli domácí borci z Brna a proto zvítězili. Hodně sil hráčům ubírá vyloučení, kdy 2x na trestné byli A. Bereiter a M. Palyza. V oslabení jsme sice branku nedostali, ale bránění hráčům ubírá síly, které pak postrádají při útoku. P. Prášilová v brance podala svůj standardní výkon a několikrát předvedla pěkné zákroky a svůj tým podržela.

Sestava Opavy:Gólman: P. PrášilováObrana: K. Marek, M. Palyza, Š. ŠkardaÚtok: A. Bereiter, O. Kalus, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, T. Palzer

Střelci branek: 2x M. Klement, T. Palzer, A. Bereiter, O. Kalus

HBK Bulldogs Brno - SHC Opava 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Za stále pěkného počasí jsme nastoupili ve stejné sestavě k druhému zápasu. V první třetině jsme měli výhodu dvou přesilovek, ale branku jsme i přes několik šancí nevsítili. Soupeř také své šance neproměnil a třetina skončila bez branek.

Do druhé třetiny jsme vstoupili aktivně, ale vedení se ujali domácí v 17. minutě. Opavským se povedlo vyrovnat v 21. minutě, kdy nahrával M. Palyza před bránu A. Bereiterovi a ten trefil mezeru mezi betony domácího brankáře, 1:1. I přes možnost další přesilovky jsme branku nepřidali.

Opavští chtěli v poslední třetině otočit skóre na svoji stranu a utkání vyhrát. Bohužel v 35. a 36. minutě se povedly rychlé protiútoky domácím a skóre tak navýšili na 1:3. Naši hráči se snažili skóre dorovnat, ale v 40. minutě přišel faul A. Bereitera a dostal od rozhodčích trest 5 min. plus do konce zápasu a šel do šatny. Hráč citelně svůj tým oslabil, jelikož na trestnou lavici musel za něho jít jiný hráč a na střídání zbyli jen 2 hráči, takže místo závěrečného tlaku se opavští bránili. Domácím se nakonec povedlo vsítit branku 13 sekund před koncem utkání, kdy P. Prášilová neudržela míček v lapačce a soupeř zvýšil na konečných 1:4.

Utkání bylo vyrovnané a hra se přelévala z jedné strany na druhou a bylo to také o štěstí ke komu se míček odrazí a následně vstřelí branku. Našim obráncům se nedařila podpora útoku a chybělo více střel na bránu. Oba zápasy byly v teplém počasí náročné, ale týmy měly podmínky stejné. Domácím velmi dobře zachytal brankář, který pokryl spoustu nájezdů a šancí našich hráčů.

Střelci branek: A. Bereiter