Z Karviné vezeme výhru

04.10.2022

Pokračování sezony mladších žáků proběhlo v Karviné. Původní místo ve Vsetíně se s ohledem na marodku pořadatele změnilo a pro nemoc se také omluvil i tým z Martina. Náš tým se tak utkal s týmy z Karviné a Poruby, hrálo se 3x10 minut. Po ranním dešti bylo na zápasy pěkné slunečné počasí a hráči předvedli statečné výkony. Na utkání jsme vyrazili opět posíleni hráči z naší přípravky, hlavně K. Grodecký ukázal velmi dobrý výkon.

HbK Karviná - SHC Opava 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Domácí tým nastoupil po prohře s Porubou. První šance zápasu měl střelou do břevna T. Klement. Náš tlak se nepodařilo přetavit v gól a ve 3. minutě obráncům utekl D. Rosůlek a vsítil gól na 1:0 pro domácí. Další šanci měl K. Marek, který také nastřelil břevno Karvinské branky. Opavští uzavřeli domácí v útočné třetině a na bránu šla jedna střela za druhou, ale gól jsme nevsítili. Naopak soupeř přečíslil naše hráče 3 na 1 a zvýšil na 2:0. V 9. minutě si vzal míček K. Marek a proběhl polovinu hřiště a snížil na 2:1.

Druhá třetina byla opět v převaze našich hráčů, kdy se snažil dorážet J. Štindl před branou, K. Marek se snažil prokličkovat ke gólu. J. Štindl běžel sám na brankáře, ale gól nedal. Karviná také občas prověřila našeho brankáře Š. Novotného, kterého také zachránila tyč jeho brány. Ale v 18. minutě se za naše obránce dostal opět D. Rosůlek a dal svůj druhý gól zápasu a zvýšil na 3:1 pro domácí. V našem oslabení se do šance dostal i M. Kučera, který ale nezamířil správně a gól nedal.

Ve 20. sekundě třetí třetiny šel na trestnou lavici domácí hráč. Následné buly vyhrál K. Grodecký, prokličkoval mezi soupeři a nahrál před bránu kde nehlídaný J. Štindl vsítil branku na 3:2. Naši hráči soupeře přestříleli, ale nebyli schopni míček dostat do brány, tlak ale sílil. J. Štindl dostal přesnou přihrávku od K. Marka, ale svoje sólo neproměnil. Bojovný K. Grodecký se snažil vsítit gól i spoza branky, nebo i kličkováním mezi soupeři, ale k vyrovnání to nevedlo. Soupeř z Karviné vedení udržel i přes naší velkou střeleckou převahu.

Sestava Opavy:
Gólman: Š. Novotný
Hráči: K. Grodecký, D. Kantor, T. Klement, M. Kučera, K. Marek, M. Menšík, M. Palyzová, J. Štindl, D. Vinárek

Střelci branek: K. Marek, J. Štindl

TJ Sokol Poruba - SHC Opava 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Po krátké pauze naši hráči nastoupili poprvé letos proti soupeři z Poruby. Do utkání jsme vstoupili aktivně a v 2. minutě jsme se ujali vedení po střele z mezikruží od D. Vinárka. Další šanci měl i M. Menšík který střílel z kruhu. Na branku soupeře jsme posílali spousty střel, ale před branou chyběl tlak a dorážky.

Ve 12. minutě byl vyloučen za podražení J. Štindl, hra v oslabení se nám povedla a na 2:0 zvýšil po pěkném sólu a zakončení pod břevno K. Marek. Další šance měl T. Klement, ale gólman jeho střelu chytil lapačkou a při další šanci trefil tyč. Do šancí se dostal i D. Vinárek který nejdříve střílel z mezikruží a následně utekl obráncům, kdy jej brankář vychytal betonem. Na našeho brankáře Š. Novotného moc střel nešlo, ale musel být stále ve střehu, protože soupeř měl rychlé hráčky v útoku.

Třetí třetinu začal útokem náš nejmenší a nejmladší hráč K. Grodecký, který ale trefil beton brankáře. Ve 33. minutě po tlaku před branou a dorážce zvýšil na 3:0 K. Marek. V šanci se ukázala i M. Palyzová, která obrala obránce o míček, ale gól nevsítila. Ve 27. minutě se povedlo vsítit gól i Porubě, kdy mezi obránci utekla B. Píšová a snížila podél betonu našeho brankáře na konečných 1:3.

Celé utkání bylo spíše o běžeckých výkonech obránců a útočníků než o přesných nahrávkách, střelách a dorážkách před brankou.

Střelci branek: 2x K. Marek, D. Vinárek